Informacje

Informacje

Pomóżmy leśnym zwierzakom

Jak co roku jesienią nadleśnictwo w Kobiórze, obejmujące także lasy w powiecie mikołowskim,  prowadzi zbiórkę żołędzi i kasztanów dla żyjącej w tutejszych lasach zwierzyny. Do włączenia się w akcję zachęcają również mieszkańców okolicznych powiatów.

- Od września zwierzęta leśne powoli przygotowują się do zimy, najtrudniejszego dla nich okresu w roku. Dla żubrów przysmakiem są m.in. pokrzywy, zjadają również grzyby – czytamy na stronie nadleśnictwa. – Jednak i my możemy im pomóc, wzbogacić ich dietę przed trudnym okresem zimowym, gdy las przykryje śnieg i o pożywienie będzie trudno. Kasztany i żołędzie są doskonałym przysmakiem dla zwierzyny, gdyż wyróżniają się wyjątkowym smakiem oraz zawartością mnóstwa składników odżywczych – informują o walorach darów natury leśnicy.

Dodają także, że owoce najlepiej przechowywać w przewiewnych workach (nie foliowych), w suchym miejscu. Po zebraniu większej ilości wystarczy zadzwonić do nadleśnictwa pod niżej podany numer, a jego pracownicy osobiście odbiorą zbiory. Mając na uwadze obecne covidowe obostrzenia i związane z nimi ograniczenia w życiu publicznym, tym bardziej warto zaangażować się w tę akcję. I zrobimy dobry uczynek, i odpoczniemy na świeżym powietrzu, a nagrodą za to będzie satysfakcja z pomocy leśnej zwierzynie.

Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Kobiór: 539987171

(zol)

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search