heading article

Informacje

Informacje

Przekąski z jaj

Previous Next

W pracowniach gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach odbył się Szkolny Konkurs Kulinarny „Przekąski z jaj”.

Do współzawodnictwa w konkursie przystąpiło dziewięć dwuosobowych zespołów, byli to uczniowie klas gastronomicznych, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz. Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Teresa Zdzieblik – Kudła i Barbara Skurczak.

Uczestnicy konkursu mieli do wykonania zadanie, które polegało na sporządzeniu przekąsek z jaj według samodzielnie wybranych przepisów. Uczniowie wykonali między innymi: jaja po benedyktyńsku, sałatkę z jaj, jaja nadziewane, omlety w sosie maślono - pietruszkowym w towarzystwie pomidorów. Jury oceniało kreatywność, pracochłonność, estetykę i aranżację na talerzu, przygotowanie stanowiska pracy, zużyty surowiec, wygląd stanowiska po zakończeniu pracy, profesjonalizm pracy (zręczność posługiwania się sprzętem), współpracę zespołu, czystość pracy.

Laureatami konkursu zostali uczniowie z klas, kształcący się w zawodach: I kucharz oraz I i II technik żywienia i usług gastronomicznych:
I miejsce – Sylwia Kristof, Oktawia Zipper,
II miejsce – Angelika Jurkiewicz, Sosna Karolina,
III miejsce – Buczek Wiktoria, Szala Monika.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły oraz organizatorów.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search