Informacje

Informacje

Rozbój na dworcu

Kryminalni z Mikołowa zatrzymali trzech mężczyzn i jedną kobietę, którzy przypadkowo napotkanego 45-latka pobili, okradli, a na koniec zabrali mu wszystkie ubrania i nagiego, pod wpływem alkoholu, pozostawili przy torach. Wszystko to działo się w rejonie mikołowskiego dworca. Jeden z nich przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Wobec rozbojarzy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia do dyżurnego mikołowskiej komendy, iż nagi mężczyzna usiłuje wejść do pociągu. Skierowany na miejsce po na Dworcu PKP w Mikołowie zastali 45-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego, który nie potrafił dokładnie wyjaśnić jak znalazł się w tak niekomfortowej sytuacji. Wnikliwa analiza wypowiedzi mężczyzny, zeznania świadków oraz przegląd zapisu monitoringu pozwoliły policjantom na wyjaśnienie okoliczności całego zdarzenia. Jak się okazało, 45-letni mieszkaniec Czernicy zatrzymał się na mikołowskiej stacji, gdzie po całym dniu spędzonym w mieście, w godzinach wieczornych został napadnięty przez grupę trzech mężczyzn w wieku 31 do 53 lat. Rabusie grozili mu użyciem przemocy oraz pozbawieniem życia, dokonali uszkodzenia ciała. Następnie zabrali rzeczy osobiste, w tym dokumenty, kartę do bankomatu, telefon komórkowy i zegarek. Mało tego, zabrali pokrzywdzonemu wszystkie ubrania i w takim stanie pozostawili w rejonie torowiska. Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń ciała w postaci między innymi ran ciętych okolic głowy i ramion, obrzęków oraz wybicia dwóch zębów.

W zajściu uczestniczyła także młoda kobieta - 17-letnia mieszkanka Czerwionki-Leszczyny.

Cała czwórka trafiła w ręce mikołowskich kryminalnych. Mężczyznom przedstawiono kilka zarzutów, głównie dokonania rozboju. Tylko jeden z nich przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd przychylił się do złożonego przez Policję wniosku o tymczasowy areszt dla rozbojarzy.

Młoda mieszkanka powiatu rybnickiego będzie odpowiadać za naruszenie nietykalności cielesnej mieszkańca Czernicy. W tym wypadku ustawodawca przewidział karę do jednego roku pozbawienia wolności

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search