Informacje

Informacje

Samochód dachował, kierowca bez „prawka”

Brak uprawnień do kierowania to - jak pokazują policyjne statystki - częste przewinienie kierujących pojazdami. Dziwić powinno o tyle, że takich osób w ogóle nie powinno być za kierownicą samochodu. Rzeczywistość jest zgoła inna. Niejednokrotnie to właśnie oni są sprawcami drogowych zdarzeń. W miejscowości Wyry 17-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Samochód, którym poruszał się młody człowiek, dachował. Mężczyzna nie miał prawa jazdy.

25 stycznia 2021 r., godzina 11:30, Wyry, ulica Główna: policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Honda nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, utracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Auto dachowało. 17-letni mieszkaniec Tychów był trzeźwy, jednak nigdy wcześniej nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za to wykroczenie oraz spowodowaną kolizję policjanci ukarali go mandatami w wysokości po 500 złotych. Przy braku odpowiedzialności i wyobraźni, nastolatek miał bardzo dużo szczęścia. Nie doznał żadnych obrażeń.

Przyglądając się statystyce, w powiecie mikołowskim w tym roku policjanci zatrzymali 19 osób bez uprawnień do kierowania (takich, którzy nigdy nie uzyskali uprawnień). W całym 2020 roku takich osób było aż 95.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search