Informacje

Informacje

Samorządowcy z powiatu mikołowskiego odebrali rządowe czeki

Previous Next

Zgodnie z zapowiedziami rządu pieniądze na inwestycje popłyną do naszego powiatu. Potwierdził to oficjalnie poseł PiS Bolesław Piecha na spotkaniu z samorządowcami oraz wręczył im symboliczne czeki. Jak zaznaczył poseł, pieniądze wpłyną do kasy miast oraz gmin, jak tylko wójtowie i burmistrzowie zadeklarują na jaki konkretny cel te środki chcą przeznaczyć.

- Niestety, nie można ich wydać na inny cel. Ale myślę, że wszyscy państwo dobrze spożytkujecie przyznane wsparcie – dodał poseł Piecha.

Czeki z rąk parlamentarzystów z okręgu mikołowsko-rybnickiego: posła Bolesława Piechy, senatora Wojciecha Piechy oraz pełnomocnika PiS w powiecie mikołowskim Adama Lewandowskiego odebrali Barbara Prasoł -  wójt Gminy Wyry, Mirosław Blaski - burmistrz Orzesza, a także Jan Ratka, zastępca burmistrza Łazisk Górnych oraz zastępca Wójta Gminy Ornontowice - Dariusz Spyra i Tadeusz Marszolik, wicestarosta powiatu mikołowskiego. Natomiast w imieniu Mikołowa czek odebrali radni miejscy, którzy przekażą go Radzie Miejskiej na najbliższej sesji.

Wszyscy samorządowcy zgodnie stwierdzili, że już teraz wiedzą na co przeznaczą przyznane środki. Wójt Gminy Wyry, Barbara Prasoł oświadczyła, że nie musi się długo zastanawiać na co przeznaczyć te pieniądze: - na termomodernizację gminnych budynków na drogi. I dodała z uśmiechem, że jakby dostała 10 razy więcej to i tak, by dobrze je wydała. Także Tadeusz Marszolik, wicestarosta powiatu mikołowskiego zapewnił, że wsparcie bardzo się przyda, bo dzięki tym środkom uda się zrealizować wszystkie, zaplanowane na ten rok inwestycje.

Wysokość dotacji dla poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego została wyliczona zgodnie z algorytmem opracowanym w Ministerstwie Finansów.

I tak najwięcej dostanie starostwo powiatowe – 4 603 196 zł, następnie Mikołów – 3 903 267 zł i Orzesze – 3 044 423 zł, Łaziska Górne – 1 595 517 zł, Gmina Wyry – 1 127 457 zł oraz Ornontowice – 531 342 zł. W sumie do naszego powiatu spłynie 14 805 202 zł.

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search