heading article

Informacje

Informacje

Seniorzy i policjanci

Policjanci z spotkali się z seniorami z Łazisk Górnych oraz Orzesza. Rozmawiali z najstarszym mieszkańcom powiatu mikołowskiego, jak działają oszuści posługujący się metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”.

 

Podczas spotkania mundurowi omówili metody i techniki działania oszustów, dali wskazówki jak się zachować i reagować w sytuacji, gdy ktoś usiłuje przechwycić oszczędności naszego życia, kiedy powinniśmy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi oraz co zrobić, gdy padniemy już ofiarą przestępców. Ponadto policjanci poruszyli ważne kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz życiu codziennym.

 

Funkcjonariusze opowiedzieli także o zaletach funkcjonowania aplikacji „Moja komenda”, dzięki której, m.in. gdziekolwiek się znajdziemy, będziemy w stanie w szybki sposób skontaktować się z dzielnicowym danego rejonu. Mówili także o „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, której jest narzędziem do łatwego i szybkiego kontaktu z policją. Spotkanie było również okazją do przedstawienia nowej formuły pracy dzielnicowych w ramach projektu „Dzielnicowy bliżej nas”, której głównym założeniem jest uspołecznienie roli dzielnicowego poprzez wyjście naprzeciw potrzebom związanym z poczuciem bezpieczeństwa mieszkańców.

 

Na zakończenie policjant ruchu drogowego obdarował zgromadzonych odblaskowymi opaskami, podkreślając przy tym zalety ich użytkowania.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search