Informacje

Informacje

Szczepienia grupy „zero”

Do 14 stycznia przedłużono zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 w grupie zero obejmującej pracowników sektora ochrony zdrowia (np. lekarzy, pielęgniarki i farmaceutów), pracowników DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W Centrum Zdrowia Szpitalu w Mikołowie, szpitalu który znalazł się wśród placówek węzłowych poza szczepieniem swoich medyków prowadzone są zapisy podmiotów medycznych - przychodni i aptek z terenu Powiatu Mikołowskiego chcących zaszczepić swoich pracowników. Łącznie do 28 grudnia zgłosiło się ponad 530 podmiotów medycznych.

- Nigdy wcześniej nie prowadziliśmy szczepień na taką skalę. Jest to więc dla nas spore wyzwanie – przyznaje Cezary Tomiczek, prezes spółki Centrum Zdrowia. Jak zaznacza szczepienie personelu, ponad 180 pracowników Centrum Zdrowia oraz firm stale z nim współpracujących, odbywać się będzie w Szpitalu Powiatowym. Pracownicy pozostałych podmiotów medycznych będą zgłaszać się do Poradni Wielospecjalistycznej przy ul. Okrzei.

- Akcję chcemy rozpocząć w drugim tygodniu stycznia. Szczepionki otrzymujemy w pakietach po 75 sztuk i chcemy na początku tyle osób zaszczepić tygodniowo. Na rozdysponowanie jednej partii mamy dwa dni. Należy jednak pamiętać, że po wykonaniu każdej iniekcji trzeba osobę zaszczepioną obserwować pod kątem niepokojących objawów przez prawie kwadrans. Tak więc przewidujemy, że w ciągu godziny uda się zaszczepić około czterech osób – zaznacza Cezary Tomiczek.

Źródło: aktualności powiatu mikołowskiego

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search