Informacje

Informacje

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

Masz ukończone 18 lat? Czujesz w sobie powołanie do niesienia pomocy innym? Chcesz sprawdzić się w działaniu? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi „Tak“ - „Szlachetna Paczka" czeka właśnie na Ciebie!

Chociaż do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, „Szlachetna Paczka“ rozpoczyna już poszukiwania kandydatów na Super W, czyli wolontariuszy.

- W Rudzie Śląskiej potrzebujemy ich 40, na Śląsku - aż 1200. Mamy zamiar dotrzeć nawet do 120 rodzin w naszym mieście - mówi Anna Mucha, liderka „Szlachetnej Paczki“.

W Polsce akcja odbędzie się po raz czternasty, w Rudzie Śląskiej - po raz piąty. W ubiegłym roku pomoc otrzymało 91 rodzin, wartość paczek przekroczyła 120 tysięcy złotych.

- Dla ponad 70 procent wolontariuszy udział w Szlachetnej Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w ich życiu! - podkreśla Anna Mucha. - To nie tylko radość z niesienia pomocy, ale również okazja do rozwijania cenionych na rynku pracy kompetencji, takich jak: komunikacja, umiejętność pracy w zespole i organizacji własnego czasu - dodaje.
ROD

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search