Informacje

Informacje

Szybcy, młodzi, nierozważni

Pierwszy września okazał się pechowym dniem na drogach powiatu mikołowskiego. Faktem jest, że pogoda nie rozpieszczała kierowców. Ciągłe opady deszczu, a co za tym idzie - wyjątkowo niesprzyjające warunki drogowe utrudniały jazdę kierowcom, czego widocznym skutkiem były liczne kolizje. Jak się okazuje, główną przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości i sposobu jazdy na śliskiej nawierzchni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie obyło się jednak bez mandatów karnych.

1 września, godzina 14:30: Mikołów, DK 44 w kierunku Tychów: kierująca samochodem toyota 19-latka nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego najechała na tył poprzedzającego ją auta, który siłą odrzutu uderzył z kolei w poprzedzający go samochód renault. Kolizja spowodowała utrudnienia na jednym z pasów ruchu. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 250 zł.

1 września, godzina 17:40: Orzesze, ulica Centralna, DK 81: kierująca samochodem osobowym marki seat, nie dostosowała prędkości do panujących warunków i na łuku drogi utraciła panowanie nad pojazdem uderzając w bariery energochłonne. 21-latka ukarana mandatem karnym w wysokości 250zł.

1 września, godzina 19:50: Mikołów, DK 44 w kierunku Tychów: kierująca renault 20-latka, zjeżdżając z krajowej "wiślanki", uderzyła w barierę energochłonną. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a za naruszenie przepisów ruchu drogowego kierującą ukarali mandatem w wysokości 100 zł.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search