heading article

Informacje

Informacje

Trzy nowe pracownie w ZSP w Ornontowicach

Previous Next

Odbyło się uroczyste otwarcie trzech nowych pracowni w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach, które przeszły gruntowną modernizację oraz otrzymały nowe pomoce dydaktyczne i sprzęt.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na czele z wiceprezesem Adamem Lewandowskim. Powiat Mikołowski reprezentowali: wicestarosta Tadeusz Marszolik, członkini Zarządu Grażyna Nazar, sekretarz Powiatu Łukasz Ryguła oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Iwona Smorz.

Pierwsza z nich, EKOpracownia, została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Jest to rezultat wygranej w ramach regionalnego konkursu "Zielona Pracownia 2022". Autorski wniosek Agnieszki Rybki i jej projekt EKOpracowni zyskał nagrodę w kwocie 50 tys. złotych. Modernizację pracowni oraz zakup pomocy dydaktycznych i sprzętu multimedialnego dofinansowało także Starostwo Powiatowe w Mikołowie w kwocie 6 tys. zł.

Druga z pracowni, elektryczna, będzie służyła 152 uczniom Technikum i BSIs kształcącym się w branży elektrycznej i automatyki górniczej. Salka została doposażona w najnowocześniejszy sprzęt, m.in. oscyloskopy cyfrowe, falowniki, sterowniki programowalne, stanowiska montażowe itp. Pracownię dofinansowała Jastrzębska Spółka Węglowa (43 tys. zł) oraz Starostwo Powiatowe (5 tys. zł).

W salce fitness docelowo będą organizowane na co dzień dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów w wieku 15-20 lat. Zmodernizowana została ona w ramach projektu „W zdrowym ciele, ciągły ruch – wyposażenie sali fitness”. Do obecnego wyglądu i wyposażenia salki dołożyli się Jastrzębska Spółka Węglowa (15 tys. zł) oraz Starostwo (2,5 tys. zł).

Źródło: Aktualności powiatu mikołowskiego

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search