Informacje

Informacje

Twoje światło - nasze bezpieczeństwo

Policjanci mikołowskiej drogówki zapraszają wszystkie chętne stacje kontroli pojazdów z terenu powiatu mikołowskiego do kolejnej edycji akcji „Twoje światło - nasze bezpieczeństwo”.

To wyjątkowo ważne przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Akcja zaplanowana jest na 22 i 24 października oraz 7 i 21 listopada. Stacje zainteresowane udziałem w akcji policjanci proszą o kontakt.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A. – dysponująca wysokiej jakości ekranami LED rozlokowanymi na terenie całego kraju.

To kolejna już edycja przedsięwzięcia, podczas którego odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Na wszystkich wymienionych stacjach, a także innych stacjach, które zgłosiły chęć włączenia się w akcję, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich samochodach. Aplikacja Yanosik doprowadzi ich do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierających kampanię.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia.

Wszystkie, działające na terenie powiatu mikołowskiego, stacje kontroli pojazdów chętne włączyć się do akcji, prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie pod numerem telefonu: 47 85 582 90 ( sekretariat wydziału), 47 85 582 55 ( dyżurny jednostki - całodobowo) lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search