Informacje

Informacje

Tydzień profilaktyki w Orzeszu

Policjanci z wydziałów Ruchu Drogowego oraz Prewencji mikołowskiej komendy zostali zaproszeni do udziału w Tygodniu Profilaktyki, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w orzeskiej dzielnicy Zgoń. Mundurowi omówili regulacje prawne dotyczące korzystania przez dzieci z takich urządzeń jak hulajnoga, rolki czy deskorolka. Zwrócili także uwagę na właściwe postępowanie uczniów w kontaktach z nieznajomymi.

Ubiegły tydzień w Szkole Podstawowej nr 9 w Orzeszu upłynął pod znakiem szeroko pojętej profilaktyki. Do zorganizowanych przez placówkę działań zaproszono policjantów, którzy na co dzień zajmują się edukacją dzieci pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w czasie wolnym od lekcji.

Sierż.sztab. Adam Jakubczyk omówił regulacje prawne dotyczące korzystania z różnego rodzaju urządzeń, które w ostatnich latach cieszą się wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem. Apelował, by młodzi orzeszanie dbali o własny komfort i zachęcał ich do korzystania z ochraniaczy na łokcie, kolana, a przede wszystkim z kasku ochronnego. Policjant zaprezentował, używaną w codziennej służbie, odblaskową kamizelkę przekonując, że dzięki niej inni kierujący są w stanie znacznie szybciej zauważyć mundurowych, którzy pracują na drodze.

Sierż. Izabela Kempka omówiła kwestie dotyczące niebezpieczeństw, które mogą pojawić się w kontaktach z nieznajomymi. Policyjna profilaktyk udzielała dzieciom instruktażu prawidłowych zachowań, które pomogą uniknąć skrzywdzenia przez osobę dorosłą: stanowcze odmawianie, utrzymywanie dystansu czy wołanie pomocy w sytuacji zagrożenia.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search