heading article

Informacje

Informacje

W czasie dnia otwartego będzie można zwiedzić Hutę Szkła w Orzeszu.

Previous Next

W sobotę 5 marca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach zaprasza uczniów gimnazjów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty, który rozpocznie się o godz. 1000 spotkaniem z dyrekcją szkoły.

W tym dniu zostanie zaprezentowana szczegółowa oferta szkoły, nauczyciele opowiedzą o specyfice poszczególnych zawodów oraz zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych, a uczniowie oprowadzą swych młodszych kolegów i koleżanki po szkole dzieląc się z nimi swoimi opiniami. Gimnazjaliści będą mieli okazję porozmawiać z nauczycielami, uczniami szkoły, poznać wyposażenie klasopracowni, warsztatów szkolnych, a dla chętnych przewidziano również udział w lekcjach pokazowych. Od godziny 1130 można będzie zwiedzić Hutę Szkła w Orzeszu - CP Glass S.A. Osoby zainteresowane zwiedzaniem tylko huty mogą bezpośrednio podjechać o godzinie 1130 do Huty Szkła w Orzeszu, ulica Gliwicka 59. Organizacja wycieczki związana jest z prowadzonym naborem do klasy pierwszej kształcącej w zawodzie: technik technologii szkła oraz w zawodzie: operator urządzeń przemysłu szklarskiego.

CP Glass S. A. jest spółką zależną od CAN-PACK S.A. i należy do Grupy Kapitałowej Can-Pack – jednego z największych producentów opakowań w Europie. Wraz ze spółkami zależnymi, jest producentem szerokiego asortymentu najwyższej jakości opakowań szklanych, stosowanych w przemyśle piwowarskim i monopolowym. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z technologią produkcji opakowań szklanych w najnowocześniejszej obecnie hucie szkła w Polsce i jednej z najnowocześniejszych w Europie (www.polampack.eu).

Następny Dzień Otwarty przewidziano w sobotę 23 kwietnia, a we wtorek 10 maja szkoła zaprasza zainteresowanych branżą szklarską i ogrodniczą na wycieczkę do Hutę Szkła w Orzeszu - CP Glass S.A. oraz Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search