Informacje

Informacje

W sobotę świętujemy Dzień Pszczoły

Śląski Ogród Botaniczny po raz kolejny włącza się w akcję „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, której celem nadrzędnym jest zmiana postaw społeczeństwa i promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, w szczególności ochrony pszczół, których znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego jest kluczowe.

Wielki Dzień Pszczół powstał, aby przypominać o niezastąpionej roli, jaką zapylacze pełnią w całym środowisku, oraz o tym, że są zagrożone wyginięciem.

8 sierpnia będziemy świętować Wielki Dzień Pszczół, aby odkryć bogactwo produktów, które zawdzięczamy ciężkiej pracy pszczołowatych, jak również aby poznać historię o niezastąpionej roli, jaką te pożyteczne owady pełnią dla człowieka oraz środowiska.

W Polsce żyje ponad 470 gatunków dzikich zapylaczy. Wie o tym jednak tylko 23% mieszkańców woj. śląskiego – wynika z badania GFK Polonia "Pomagamy pszczołom - Świadomość i wiedza konsumentów na temat zagadnień związanych z ekologią" przeprowadzonego na potrzeby programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Raport pokazuje, że wiedza  mieszkańców Śląska na temat pszczołowatych jest ograniczona, ale warto ją przybliżać.

Wielki Dzień Pszczół będzie obchodzony już po raz trzeci w ponad 50 placówkach przyrodniczych w całej Polsce - ogrodach botanicznych, parkach narodowych i krajobrazowych.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search