Informacje

Informacje

W styczniu halowe mistrzostwa powiatu

W sobotę, 28 stycznia w hali sportowej MOSiR w Łaziskach Górnych rozegrana zostanie X edycja halowego turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa Polonii Łaziska. Impreza ta od czterech lat ma swojego patrona – Andrzeja Chrószcza, wieloletniego działacza Polonii, dla którego ten klub był częścią rodziny. Jego pasją był sport, a szczególnie piłka nożna, której poświęcał wiele swojego czasu i ... zdrowia.

Był także działaczem struktur Śląskiego Związku Piłki Nożnej, radnym Rady Miasta, „Łaziszczaninem Roku 2017. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku był zwolennikiem reorganizacji łaziskiego sportu i powstania w 1977 roku Międzyzakładowego Klubu Sportowego Polonia Łaziska Górne. Potem rzucił się w wir pracy przy przebudowie stadionu, a w 1993 został wybrany do Zarządu Polonii, pięć lat później został wiceprezesem, by w roku 2007 zostać „sternikiem klubu”. Na trzy lata, bo w wyborach samorządowych w roku 2010 mieszkańcy Łazisk obdarzyli go mandatem radnego i musiał zrezygnować z funkcji Prezesa. Ludzie związani z Polonią nie wyobrażali sobie jednak funkcjonowania klubu bez niego i wybrali go Prezesem Honorowy Polonii. Tym „Honorowym” nie był na papierze, bo w życie klubu zaangażowany był bez granic. Uczestniczył aktywnie w tym, co działo się w Polonii. Dziś patronuje imprezie, którą kilkanaście lat temu tworzył, a która dziś jest nieoficjalnymi halowymi mistrzostwami powiatu mikołowskiego.

X Halowe Mistrzostwa powiatu mikołowskiego im. Andrzeja Chrószcza o Puchar Prezesa Polonii Łaziska dla wielu klubów są albo wstępem do okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną, albo pierwszymi grami kontrolnymi. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy turnieju wysłali zaproszenia do wszystkich klubów, licząc, że skorzystają z niego wszyscy i tryumfator zostanie wyłoniony spośród dwunastu uczestniczących w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Nożnej drużyn. Początek turnieju w sobotę, 28 stycznia o godzinie 9.00. Wstęp wolny!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search