heading article

Informacje

Informacje

Walczymy o Klaudię

Tegoroczne obchody Dnia Kobiet w powiecie mikołowskim będą inne niż zwykle. Pod naszym patronatem szykuje się akcja charytatywna, jakiej jeszcze u nas nie było. Wszystko dla ratowania pięknej, młodej, pełnej życia mikołowianki, którą zaatakował guz mózgu. Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sytuacja Klaudii jest dramatyczna i tragiczna. Podstępna choroba szybko zabrała jej prawie wszystko. Zdrowie, plany, marzenia oraz radość z bycia młodym i szczęśliwym. Teraz guz chce jej odebrać rzecz najcenniejszą - życie. Ogrom cierpień Klaudii dla nas może być szansą, aby pokazać człowieczeństwo, solidarność i empatię. Nie dajmy sobie wmówić, że możemy być obojętni, bo żyjemy w trudnych, egoistycznych i pozbawionych zasad czasach. Nawet jeśli czasy są ciężkie, to nadal jesteśmy ludźmi. Musimy ratować Klaudię, bo jeśli nie my to kto?

Katarzyna Syryjczyk-Słomska, przewodnicząca Rady Miasta w Mikołowie, skrzykuje ludzi dobrej woli z całego powiatu.

Cała akcja odbędzie się w ramach „Dnia Mocy Kobiet”. Znaczy to, że możemy liczyć na wiele atrakcji, dużo dobrej zabawy, zawody, występy, dyskusje, kiermasze i sporo innych wydarzeń. Bawmy się dobrze, ale niech cała nasza pozytywna energia i hojność będą dedykowano tylko jednej sprawie: ratowaniu życia Klaudii.

Gazeta poszła do druku w momencie, kiedy wciąż trwały poszukiwania kolejnych pomysłów i środowisk, które można uruchomić, aby zwiększyć skalę pomocy.

Klaudia potrzebuje pieniędzy na rehabilitację i protonoterapię lub terapię jonami węgla. Ta druga, bardziej precyzyjna i mniej destrukcyjna dla zdrowych tkanek, jest dostępna w Niemczech. Koszt liczony w setkach tysięcy. Struniak z reguły nie daje przerzutów, ale odrasta.

Naświetlania są koniecznością. Nie da się usunąć guza, ale można uśpić komórki i zahamować jego wzrost. Można dać Klaudii czas...

Klaudię można wesprzeć także biorąc udział w licytacjach, które odbywają się w sieci: Licytacje dla Klaudii Pawęzkiej oraz Mikołowski bazarek charytatywny

Gdyby Klaudia mogła opisać swoją historię być może byłoby to tak:Mam na imię Klaudia. Mam 22 lata. Mam fajną rodzinę, przyjaciół i znajomych. Mam kochanego chłopaka, plany na przyszłość, studia i moją Majkę, którą zabieram wszędzie tam, gdzie można iść z psem. Kocham góry, ludzi i zwierzęta. Mam też struniaka (rzadki guz podstawy czaszki), tracheotomię, PEG-a, stabilizację kręgów szyjnych, zastawkę wewnątrzkomorową, za sobą dwie niebezpieczne i długie operacje neurochirurgiczne i pięć innych, które ratowały moje życie, neuroinfekcję płynu mózgowo-rdzeniowego, infekcję jelit, kilkumiesięczny pobyt w szpitalu, w tym na oddziale intensywnej terapii, czterończynowy niedowład.
Źródło: www.kawalek-nieba.pl/klaudia-pawezka

Katarzyna Syryjczyk-Słomska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Mikołowie, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji:
W ramach obchodów Dnia Kobiet w całym powiecie, a zwłaszcza w Mikołowie i Łaziskach Górnych będą się działy niesamowite rzeczy, ale pamiętajmy, że wszystko robimy dla Klaudii. Proszę śledzić na facebooku profil My Kobiety. Tam znajdą Państwo wszystkie informacje na temat naszej akcji.

Pieniądze można przekazywać na konto
Fundacji Kawałek Nieba 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
wpisując w tytule „3080 pomoc dla Klaudii Pawęzki”.
Można również przekazać 1% podatku.
W formularzu PIT należy wpisać następujący kod: KRS 0000382243,
a także w rubryce uzupełniającej podać tytuł „3080 pomoc dla Klaudii Pawęzki”.
Lokalna społeczność utworzyła dla dziewczyny grupę licytacyjną.
Pieniądze zebrane z licytacji zostaną przekazane na leczenie młodej kobiety.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search