heading article

Informacje

Informacje

Wielobarwny świat autyzmu

Drugiego kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jak co roku, społeczność Zespołu Szkół Nr 2 Specjalnych w Mikołowie włącza się w tę akcję.

 

Nasze działania mają na celu poszerzenie wiedzy wśród społeczeństwa na temat autyzmu, pomoc w zrozumieniu tego zaburzenia, jak i uwrażliwienie na problemy osób nim dotkniętych. To właśnie niski stan świadomości może generować późniejsze uprzedzenia czy stereotypy.

 

Drugiego kwietnia w głównych punktach użyteczności publicznej w Mikołowie (Urząd Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury, Starostwo Powiatowe, Urząd Skarbowy) będą wystawione prace naszych uczniów.

 

Wystawa pt. WIELOBARWNY ŚWIAT AUTYZMU pozwoli zajrzeć w świat dzieci autystycznych o którym „mówią” kolorem, kreską lub plamą. Za pomocą tych środków chcą nam opowiedzieć o swoich niepokojach, chaosie, zagubieniu, gniewie a także o radości, szczęściu i harmonii.

 

Miejsce wystawy będzie oznaczone kolorem niebieskim (baloniki, kwiaty, chorągiewki), który jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem.

 

Przygotowaliśmy również ulotkę, która w przystępny sposób wyjaśnia czym jest autyzm oraz gdzie w powiecie mikołowskim znajdują się placówki udzielające pomocy dzieciom z autyzmem.

 

Zapraszamy państwa do zatrzymania się choć na chwilę i zanurzenia w WIELOBARWNY ŚWIAT AUTYZMU.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search