Informacje

Informacje

Wyry: 30 lat minęło…

Gmina Wyry obchodzi swoje 30- lecie. Z tej okazji 31 sierpnia odbyły się uroczyste obchody jubileuszu połączone z otwarciem nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Wyrach.

Przed budynkiem szkoły spotkały się osoby związane z gminą Wyry, mieszkańcy, przedstawiciele władz RP oraz włodarze z okolicznych miejscowości, Powiatu Mikołowskiego oraz gmin wchodzących w skład powiatu.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wójt Gminy Wyry Barbara Prasoł, prezydent Światowej Agencji Antydopingowej, minister sportu w latach 2015-1019 Witold Bańka, prezes firmy "Kurpas G&A" T. Kurpas Sp.j. Tomasz Kurpas oraz dyrektorka szkoły Ilona Sobieraj.

Salę gimnastyczną poświęcił ks. Henryk Skorupa, proboszcz parafii NSPJ w Wyrach, zaś uczniowie szkoły zaprezentowali gościom barwny program artystyczny, składający się z pokazów akrobacji sportowej, walk wschodnich oraz tańca współczesnego.

– Uczestniczę w życiu publicznym gminy od samego początku i przez te 30 lat patrzę jak gmina się zmienia i rozwija. Jeszcze 30 lat temu mieszkało tu 5 tysięcy mieszkańców, a teraz ponad 8,5 tysiąca. Gdyby gmina nie rozwijała się, ludzie nie lokowali by się tutaj. Świadczy to o tym, że warunki, jakie oferujemy sprzyjają osiedlaniu się, ale i otwieraniu tu firm i rozpoczynaniu działalności gospodarczych, co bardzo nas cieszy – mówiła wójt Gminy Wyry Barbara Prasoł.

W imieniu samorządowców z terenu powiatu mikołowskiego do mieszkańców oraz władz gminy Wyry zwrócił się Mirosław Duży, starosta mikołowski.

– Przede wszystkim życzę Wam spokoju, realizacji nowych wyzwań poprawiających jakość życia, dobrej infrastruktury drogowej, zabezpieczeń w postaci dobrych szkół i żłobków, infrastruktury sportowej oraz wykorzystywania możliwości na nowe rozwiązania. Gminie Wyry życzę trwania w tych ideach, które zapoczątkowały powstanie tego samorządu, poczucia przynależności. Wyobrażam sobie gminę cały czas rozwijającą się, piękniejącą i taką, która będzie stale łączyła, a nie dzieliła - powiedział starosta.

Źródło: aktualności powiatu mikołowskiego

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search