heading article

Informacje

Informacje

„Zieloni Odkrywcy” wystartowali!

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie powraca do imprez organizowanych w ramach Kalendarza Śląskiego. Pierwsza impreza odbyła się 15 maja i wszyscy chętni mogli wraz z naukowcami z Planetarium Śląskiego spojrzeć w niebo. W planach są kolejne wydarzenia w niedzielne popołudnia. Najbliższe już 30 maja - Dzień bociana. 

Odbyła się także pierwsza gra z cyklu „Zieloni Odkrywcy” i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci wraz z rodzicami miały za zadanie odnaleźć zagubione zjawiska atmosferyczne i przywrócić je do koła pogody. Dzielni gracze spisali się świetnie, lecz okazało się, że presja środowiskowa jest już tak duża, że poza działaniami łagodzącymi zmiany klimatyczne musimy także zaadoptować się do nowych warunków. Jak to zrobić i na co zwracać uwagę pokazały pozostałe warsztaty przyrodnicze i edukacyjne, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy zapraszają na kolejne wydarzenia całe rodziny, w niedzielne popołudnia każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie.

foto: SOB w Mikołowie

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search