Informacje

Informacje

Zmiana pałeczki

Previous Next

To już druga kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej Mikołowa. Na przełomie listopada i grudnia nastąpiła zmiana jej składu.

25 listopada odbyły się wybory w mikołowskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, a w niespełna dwa tygodnie później pierwsza sesja i uroczyste ślubowanie młodzieżowych radnych. W skład Rady weszło 21 młodych osób z Mikołowa, w tym 12 dziewcząt i 9 chłopców. Ich kadencja potrwa trzy lata.

Podczas swojej kadencji młodzieżowi radni uczestniczyć będą m.in. w projekcie „Młodzi w akcji” realizowanym przez Związek Stowarzyszeń „Centrum Aktywności”, który na ten cel pozyskał grant w wysokości 135 225,00 zł.

Projekt ma na celu zwiększenie zaangażowania w życie publiczne młodych osób  z powiatu mikołowskiego poprzez wyposażenie ich w wiedzę, rozwój kompetencji kluczowych w działaniach partycypacyjnych oraz wsparcie w zdobywaniu realnych doświadczeń podczas wspólnie podejmowanych działań na rzecz społeczności. Działania obejmujące rozwój wiedzy, kompetencji oraz postaw młodych ludzi stworzą warunki do ich długofalowego działania na rzecz otoczenia, wzmacniając lokalny kapitał społeczny. Do projektu dołączą również chętni Młodzieżowi Radni ubiegłej kadencji i osoby z rekrutacji zewnętrznej.

- Przeszło trzy lata temu przystępując wraz z młodzieżą do projektu stworzenia Młodzieżowej Rady, wbrew sceptykom, wierzyłam, że jest to właściwy kierunek. Że włączanie młodzieży w życie naszego miasta jest konieczne. Czas pokazał, że warto było! Wierzę w młodzież i trzymam za nią mocno kciuki. Kolejna kadencja to początek drogi kolejnych fantastycznych, mądrych, wartościowych młodych ludzi i jestem spokojna o naszą przyszłość widząc takich liderów – mówi Katarzyna Syryjczyk-Słomska, przewodnicząca Rady Miejskiej Mikołowa.

Nowy skład Młodzieżowej Rady Miasta:

Julia Jamróz, Dominika Rzeźniczek, Karol Spyra, Małgorzata Baron, Aleksander Getler, Hanna Spendel, Karol Jaworski, Ewa Gąsior, Hanna Najda, Kajetan Woźniak, Albert Nowak, Maciej Geratowski, Szymon Święcek, Wiktoria Zając, Natalia Górnioczek, Emilia Skiba, Maciej Wolny, Maja Kierzkowska, Ewelina Morys, Karolina Durczok, Marcel Długoszewski.

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search