Informacje

Informacje

Zwolnij przed przejściem

Do z pozoru groźnego zdarzenia doszło na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych w Łaziskach Górnych. Starsze małżeństwo przechodząc przez jezdnię zostało potrącone przez nadjeżdżający samochód. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze, poszkodowani w kolizji małżonkowie tego samego wieczoru wrócili do domu. Policja cały czas apeluje o wzmożoną czujność w rejonie przejść dla pieszych oraz wyjątkową uwagę wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

Kolizja miała miejsca około godziny 17.00 na ulicy Wyrskiej, tuż przy jednym z dyskontów handlowych. Kierująca citroenem, 59-letnia kobieta, jadąc w kierunku Łazisk Górnych, na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo poruszającym się po nim pieszym i doprowadziła do zderzenia.

 

Poszkodowani w kolizji łaziszczanie: 79-letni mężczyzna oraz 69-letnia kobieta trafili do mikołowskiego szpitala, jednak ich życiu i zdrowi nie zagrażało niebezpieczeństwo. Po przeprowadzonych badaniach małżeństwo wróciło do domu.

 

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującej citroenem zatrzymano prawo jazdy.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search