Kultura

Baby to się bawią!

Previous Next

Od ponad trzydziestu lat panie z koła Ligi Kobiet przy kopalni Bolesław Śmiały organizują „Babski comber”, czyli najlepszą zabawę karnawałową w powiecie. To, co się działo w tym roku i poprzednich można podsumować jednym zdaniem: Panie to się umieją bawić!

Anna Cebula, przewodnicząca Koła Ligi Kobiet odebrała uroczyste ślubowanie i zaczęła się zabawa. W tegorocznej imprezie wzięło udział blisko 300 kobiet. Jak co roku imprezę poprowadził zespół OPTIMA. Konferansjerka w wykonaniu Krystyny i Edmunda Pucherów to zawsze klucz do dobrej zabawy, a tej na sali byłego domu kultury w Wyrach nie brakowało. Dopisali także goście. Obowiązkowo stawili się dyrektorzy kopalni Bolesław Śmiały z Bernardem Buglą na czele oraz Aleksander Wyra, burmistrz Łazisk Górnych. Natomiast gwiazdą wieczoru była aktorka kabaretowa Inga Papkala, której występ był ukoronowaniem wspaniałej, karnawałowej imprezy.

- Tegoroczny comber przebiegał w trzech blokach tematycznych. Pierwszy „zimowo-świąteczny”, drugi zatytułowaliśmy „piwo, kobieta i śpiew”, a trzeci to „karnawał świata”, w którym odwiedziliśmy wszystkie kontynenty - opowiada Krystyna Pucher.

Comber to impreza, na której trzeba się napić piwa i dobrze bawić. Oprócz muzyki i śpiewu na scenie królowały quizy i konkursu. Panie prześcigały się, która pierwsza wypije przez rurkę kufel piwa, czy też wykaże się większym refleksem w siadaniu na kolana dyrektorowi kopalni.

- Był też diabeł, Mikołaj i krasnoludki, czyli pomocnice świętego. Jak tradycja każe Mikołaj rozdawał słodycze, a diabeł nakłaniał do grzechu rozdając sprośne niespodzianki - dodają organizatorki combra.

zdjęcia: Studio Foto-Video DARIO Depta Dariusz - Studio-Dario.pl

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search