Kultura

CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE…

Od marca Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrach wraz z filią w Gostyni realizują projekt Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki 2019”.

 

Odbyło się już wiele spotkań i warsztatów z ciekawymi osobami, podczas których poruszano interesujące tematy. Adresowane one były zarówno do dzieci, jak i dorosłych oraz seniorów. Gościliśmy pisarzy dla dzieci, m.in. Melanię Kapelusz, Elizę Piotrowską czy Mariannę Oklejak, a także Agatę Kołakowską – autorkę powieści obyczajowych. Dla najmłodszych i przedszkolaków zorganizowano warsztaty Kici Nici z myszką Soniulindą oraz króliczką Matildą, zajęcia literacko-plastyczne oraz warsztaty teatralne. Dorośli mieli okazję dowiedzieć się ciekawych informacji o gminie, w której mieszkają oraz uczestniczyć w spacerze po niej.

 

Po wakacjach planowane są kolejne spotkania w ramach realizacji przedmiotowego projektu.

 

Dzieci zapraszamy już 10 września do biblioteki w Gostyni na warsztaty „Żyjmy zdrowo i kolorowo”, zaś w bibliotece w Wyrach odbędą się warsztaty „Sport to zdrowie”. 13 września dla tej grupy przewidziane są  warsztaty literackie „Postaci w książce i na scenie”.

 

Dla dorosłych zaplanowaliśmy 27 września w bibliotece w Gostyni  spotkanie z Ałbeną Grabowską – autorką słynnej sagi o losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, na podstawie, której nakręcono serial „Stulecie Winnych”.

 

Liczba miejsc ograniczona. Już teraz ZAPRASZAMY chętnych do zgłaszania  udziału w poszczególnych wydarzeniach. Można zapisywać się telefonicznie pod nr 505 439 257 lub osobiście w bibliotekach.

 

Wszystkie spotkania są BEZPŁATNE!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search