Kultura

Intensywny weekend w Mikołowie!

Bieg charytatywny, turniej bilardowy, performance na rynku a nawet impreza charytatywna. Miniony weekend dla mieszkańców Mikołowa i zaproszonych gości był niezwykle aktywny.

W sobotę 19 września na stadionie lekkoatletycznym mikołowianie, podobnie jak mieszkańcy 11. innych miejscowości wzięli udział w biegu „PKO Bieg Charytatywny”. Na bieżni pojawiły się 62 zespoły, wśród nich nie mogło zabraknąć temu mikołowskiego magistratu. Drużyna pod dowództwem Burmistrza Stanisława Piechuli przebiegła 35 okrążeń, co przekłada się na 14 kilometrów. Łącznie mikołowscy biegacze pokonali 2195 okrążeń co daje prawie 900 km! Tak dobry rezultat spowoduje, ze organizator biegu PKO Bank Polski ufunduje obiady dla potrzebujących dzieci.

Impreza biegowa to nie jedyne sportowe emocje weekendu. Sympatycy bilardu mogli podglądać najlepszych juniorów. W hali MOSiRu zakończono bowiem Juniorski Bilardowy Turniej Mistrzów o Puchar Burmistrza Mikołowa. Fani sportowych samochodów mieli swoje spotkanie przy ul. Rajcy, gdzie zorganizowano zlot tuningowych samochodów.

Nie samym sportem Mikołów stoi! Całą sobotę na płycie rynku trwał „Dzień sztuki z MDK”. W ramach tego spotkania zorganizowano „performance” „Różowy kokon”, a także wystawę fotografii Iwony Germanek. Przy ul. Krawczyka natomiast rywalizowały młode zespoły podczas III YAF Festiwalu najlepsza okazała się grupa Emotionap. Wieczór był nie lada gratką dla melomanów. W kościele św. Jana swój występ przedstawiła Orkiestra Kameralna z Neuss.

Niedziele okazała się niemniej intensywna. Na rynku w ramach Akcji Aktywacja zorganizowano imprezę charytatywną na rzecz dwu letniej Hanny Sidełko. Dzieci tego dnia mogły liczyć na moc atrakcji. Nie brakowało występów artystycznych, inscenizacji z krainy Indian czy Świata Piratów.

Jak pokazał miniony weekend, w Mikołowie wiele się dzieje! Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w imprezach miejskich zachęcamy do śledzenia naszego profilu na facebooku „UM Mikolow” lub na stronie Urzędu Miasta www.mikolow.eu

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search