Kultura

Koszt życia w Orzeszu

Previous Next

Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu po raz kolejny bierze udział w projekcie "Teatr Polska", organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Jest to unikatowa, 12 edycja programu, który trwa od 2009 roku i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Tym razem w Orzeszu zagości Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego z przedstawieniem autorstwa Martyny Majok "Koszt życia" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

O czym jest spektakl? Życie Eddiego i Ani od pewnego czasu zmieniło się nie do poznania. Może i wcześniej losy ich małżeństwa nie układały się jak w serialu, ale przynajmniej oboje byli samodzielni. Dziś tylko jedno z nich ma ten przywilej…

Nagrodzony Pulitzerem tekst Martyny Majok „Cost of Living” to opowieść o przeszywającej samotności, dotkliwszej tym bardziej, że doświadczanej w obecności drugiej osoby. Konstrukcja fabuły zmusza do zrewidowania schematów myślowych i emocjonalnych, jakie wiążemy zwykle z sytuacją niepełnosprawności.

Warto wspomnieć, że za scenografię i kostiumy odpowiada Joanna Jaśko-Sroka, zaś muzyczne doznania zapewni nam Przemysław Pankiewicz – na żywo.

Na trwający 135 minut spektakl obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które można Państwo odebrać w MOK Orzesze.

Na spektakl zapraszamy młodzież i dorosłych 31 października o godz. 18:00.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search