Kultura

„Lato w teatrze” w Ornontowicach

Fundacja Szafa Gra  zaprasza do udziału w projekcie „Lato w teatrze” finansowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Będzie on realizowany w Ornontowicach z  udziałem szkół i instytucji kulturalno-oświatowych, m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, który w swej ofercie edukacyjnej na nowy rok szkolny zaplanował, m.in. klasę teatralno-taneczną Liceum Ogólnokształcącego.

Młodzież przez dwa tygodnie będzie pracować w grupach: reżyserskiej, aktorskiej, muzycznej i dramaturgicznej. Efektem ich pracy będzie plenerowy spektakl pod tytułem „Nie - Straszny Śląsk”. W projekcie przewidziano rozmowy o Śląsku – jego tradycji, korzeniach i tożsamości. W ramach projektu Ornontowice odwiedzą– współcześni twórcy śląskiej kultury, a także goście z różnych części świata. Fundacja zaprasza do udziału w rekrutacji na warsztaty młodzież w wieku 14-21 lat.

Harmonogram projektu:

8-9.06.2017 r. – nabór uczestników do projektu „Lato w teatrze”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
12.06.2017 r. – ogłoszenie listy uczestników
10-23.07.2017 r. – warsztaty „Lato w teatrze”
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach
- sala prób Teatru Naumiony, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
- ARTeria Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach
22 i 23.07.2017 r. – pokaz spektaklu plenerowego „Nie - Straszny Śląsk”.

Więcej informacji: szafagra.org, facebook.com/fundacjaszafagra, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 884 886 083

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search