Kultura

Mikołaj w wodzie i na lodzie

Previous Next

6 grudnia, to jeden z dni, na które dzieci czekają miesiącami. Nie tylko dlatego, że dostają prezenty, ale również dlatego, że w tym dniu mogą uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach „mikołajkowych”. Dwie taki imprezy z okazji tegorocznego Mikołaja zorganizował mikołowski MOSiR. Ci, którzy lubią wodę, mogli popływać, ci kochający łyżwy – poślizgać się na lodzie.

Na krytej pływalni Aqua Plant podczas VII Mikołajkowych zawodów pływackich zagościł Święty Mikołaj. W zawodach wzięło udział prawie 160 uczestników, którzay rywalizowali na o palmę pierwszeństwa w swoich kategoriach wiekowych. Rywalizacja, rywalizacją, ale najważniejsza była zabawa, o czym przypominał Święty Mikołaj rozdając wszystkim pamiątkowe medale oraz paczki ze słodyczami. Podczas imprezy odbyły się dwa pokazy artystyczne w kuli wykonane przez Agnieszkę Rawinis.

Z kolei na sztucznym lodowisku odbyła się impreza stosowna to tej pory roku, czyli "Mikołajki na lodzie". Dzieci i młodzież mogły bezpłatnie wejść na lodowisko, wypożyczyć łyżwy, a także spotkać się ze Świętym Mikołajem i towarzyszącymi mu Śnieżynkami. Byli to gospodarze imprezy, którzy organizowali gry i zabawy dla wszystkich uczestników. Kto wziął udział w zabawie, otrzymał od Świętego Mikołaja słodki upominek. Takiego Mikołaja pamięta się długo.
Tapi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search