Kultura

Mikołowski Festiwal Rajzefiber

Już w najbliższą sobotę, 22 kwietnia  Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza na pierwszą edycję Mikołowskiego Festiwalu Rajzefiber. Goście festiwalowi z najwyższej półki. Tematyka ekstremalnych podróży, himalaizmu i arktycznych rejsów. Liczne konkursy z nagrodami dla widzów festiwalu.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Tomek Michniewicz, dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor czterech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych. Autor programu “Inny świat” w telewizji TTV, audycji “W drogę” w Radiu Zet (a wcześniej “Reszty świata” w Jedynce i “Trójka Przekracza Granice” w Trójce) i założyciel projektu Manufaktura Podróży. Laureat czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic “Traveler”. Jego prezentacja "Nie-normalność. O świecie, który nie przestaje zaskakiwać”, zapowiada się niezwykle ciekawie.

Wśród gości Mikołowskiego Festiwalu Rajzefiber usłyszymy Ryszarda Pawłowskiego, legendę polskiego himalaizmu, który zabierze nas w świat wypraw w Himalaje. Monika Witkowska pokaże nam świat arktycznych rejsów, przedstawiając inspirującą, pionierską podróż na Czukotkę. Andrzej Budnik, znany bloger z grupy Los Wiaheros przybliży nam piękno Australii w znakomitych ujęciach filmowych, natomiast Mieczysław Bieniek , słynny Hajer, opowie nam w formie kabaretu (gwarą śląską) o Azji Środkowej.

Poznacie ludzi z prawdziwą pasją i niesamowitą chęcią życia. Z pewnością RAJZEFIBER wpisze się na stałe w kalendarz mikołowskich wydarzeń.

Wstęp na cały festiwal jest bezpłatny, zapraszamy 22 kwietnia od godziny 15.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie.

Oto program Festiwalu:
15.00 Andrzej Budnik (Los Wiaheros) - Australia, piękna przygoda.
16.15 Mieczysław Bieniek (Hajer) - Azja Środkowa na wesoło.
17.30 Ryszard Pawłowski - K2 i Mansalu. Realizuj marzenia.
18.45 Monika Witkowska - Rejs polarny na Czukotkę. Wyprawa pionierska.
20.00 Tomek Michniewicz - "Nie-normalność". O świecie, który nie przestaje zaskakiwać.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search