Kultura

„Ogród Życia” - grodem rycerskim.

Mikołów już 10 października zmieni się w rycerską arenę walk!
„WIELKI MISTRZ ULRYK VON JUNGINGEN WZYWA TWÓJ MAJESTAT, PANIE, I KSIĘCIA WITOLDA NA BITWĘ ŚMIERTELNĄ I ABY MĘSTWO WASZE, KTÓREGO WAM WIDAĆ BRAKUJE, PODNIECIĆ, ŚLE WAM TE DWA NAGIE MIECZE.”

To pamiętny cytat z filmu „Krzyżacy” na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza, po którą zawsze warto sięgnąć. Jednak już niedługo klimat walk rycerskich będzie można poczuć w Mikołowie!
10. października zapraszamy do hali MOSiR, która będzie miejscem niesamowitego wydarzenia. Do Mikołowa zjadą się najlepsi polscy zawodnicy Polskiej Ligi Walk Rycerskich (PLWR).
Sportowe Walki Rycerskie – to nowa dyscyplina sportu, która od kilku lat zdobywa coraz więcej fanów i przyciąga coraz większą rzeszę zawodników na całym świecie. W Polsce turnieje rycerskie odbywają się od ok. 8 lat, ale sport ten uprawiany jest także w krajach, które ze średniowieczem nie mają nic wspólnego – jak Argentyna, USA, Nowa Zelandia czy Republika Południowej Afryki.
Serdecznie zapraszamy w sobotę 10 października na godz. 12.00. O zasadach walk i wydarzeniach towarzyszących można przeczytać na:
https://www.facebook.com/sportowe.walki.rycerskie
Miło nam poinformować, że „mikołowscy rycerze” w dniu 5.10.2015 r. będą gośćmi telewizji TVS.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search