Kultura

Pif, paf jesteś trup

Previous Next

W tegorocznych ósmych już kofrontacjach„Gostyńskich Teatrałkach” , zdaniem jury nie było słabych zespołów i przedstawień. Wszyscy uczestnicy zasługują na uznanie i gratulacje.  Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii szkół specjalnych jury przyznało dwie nagrody specjalne dla: BAJ ze Specjalnego  Zespołu szkolno-Przedszkolnego z Rybnika za spektakl: „Przyjaciele z podwórka” oraz ZETKI z Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionkach-Leszczynach za sztukę „Opowieści starego lokaja”. 

Natomiast w kategorii szkół podstawowych IV-VI klas wygrała Baśniowa 456 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tychach, drugiej miejsce zajęła Grupa Teatralna Zespołu Szkół w Gostyni  za spektakl „Wiosna Radosna”, trzecie wyróżnienie powędrowało do klasy V c  ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Gliwicach za spektakl zatytułowany: „Żarty i Psoty pewnej pchły”.

W najstarszej grupie – gimnazjalnej pierwsze miejsce wywalczył Pomost z Miejskiej Ośrodka Kultury w Orzeszu spektaklem:  „Album”, druga nagroda powędrowała do Świetlika z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach za przedstawienie zatytułowane:  „Cyrk Przyjechał”, a trzecia do Tychów do Gimnazjum nr 4 i trupy teatralnej Bez sceny za sztukę „Pif, paf jesteś trup”. Jury przyznało także dwa wyróżnienia za monodramy dla Joanny Wiaterek - „Mój Brat” oraz Magdaleny Sędor za „Bliźniaczki” z MOK  w Orzeszu.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search