Kultura

Skadrowali lato

Previous Next

Ponad 100 zdjęć wpłynęło na konkurs fotograficzny dla młodzieży „Skadruj lato”. Zwycięzców poznamy 7 listopada, podczas gali w I LO im. Karola Miarki w Mikołowie.

Przypomnijmy, że konkurs zorganizowali: Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Ziemi Mikołowskiej, Liceum im. Karola Miarki w Mikołowie oraz „Nasza Gazeta”. Mogli w nim wziąć uczniowie szkół powiatu mikołowskiego. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. W lipcu przychodziła jedna fotografia na tydzień i baliśmy się, że konkurs skończy się klapą. Lawina zdjęć ruszyła dopiero na początku września.

W sumie wpłynęło ponad sto fotografii. Niektóre zrobiono na ogródku w Mikołowie, a inne w Chinach albo Hiszpanii, ale to nie ma znaczenia. Jury weźmie pod uwagę tylko klimat, kontekst sytuacyjny i wartość artystyczną nadesłanych prac. Zdjęcia ocenią: Irena Radomska - dyrektor „Miarki”, Adam Lewandowski - prezes Stowarzyszenia, Jerzy Filar - redaktor naczelny oraz Arkadiusz Gola, szef jury, jeden z najbardziej utalentowanych polskich fotoreporterów, tegoroczny zwycięzca prestiżowego konkursu Grand Press Photo, w kategorii „sport’. Przed nimi sporo roboty. Muszą uważnie obejrzeć ponad sto zdjęć. Zasady oceny są proste. Każdy z jurorów może nagrodzić dziesięć fotografii, przyznając punkty od 1 do 10. Wygrają zdjęcia z najwyższą liczbą punktów. (red)

Nagrody
1 miejsce - 1000 zł
2 miejsce - 800 zł
3 miejsce - 500 zł
Nagrody rzeczowe.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search