heading article

Kultura

Wiosenne koncertowanie

Previous Next

W Zespole Szkół Specjalnych przy OTN dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu odbył się wiosenny koncert pt. „Śpiewanie i czytanie zbliża”. Gościnnie wystąpił: zespół wokalny „Red lips” z Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Orzeszu-Gardawicach oraz solistki, zdobywające liczne nagrody w powiecie, z wymienionego już Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu Zawadzie oraz Zespołu Szkół w Orzeszu im. Poległych na Pasternioku.

Opiekun zespołu i solistek to znana piosenkarka i pedagogAnna Kamyk. Podczas koncertu uczniowie ZSS przy OTN zarówno licealiści, jak i gimnazjaliści motywowali obecnych do czytania. W ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” promowali kampanię „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Ich poetycka refleksja przekonała, iż współczesna poezja może być atrakcyjna dla młodego człowieka. Koncert był również świetną okazją, aby zachęcić do udziału w akcji wolontariackiej, która od dłuższego czasu trwa w naszej szkole i Ośrodku: zbierania nakrętek na protezę dla Natalki Daszkiewicz. Wiemy, że pomagać „najlepiej razem” więc zbieramy: „bo jak nawet skrzydła trochę ci oklapną, to przyjaciel własnych skrzydeł w mig pożyczy” (Wanda Chotomska).
Spotkanie uczniów orzeskich szkół: solistów i pacjentów OTN przebiegało w atmosferze wzajemnego szacunku, życzliwości i szczerego entuzjazmu.

Beata Szlejter
opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza.

 

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search