Kultura

Złota Rybka pierwsza w przeglądzie piosenki anglojęzycznej w Mikołowie.

Previous Next

W Miejskim Domu Kultury w Mikołowie zorganizowano przegląd piosenki anglojęzycznej dla maluchów.  Na deskach naszej lokalnej sceny wystąpiło siedem zespołów z mikołowskich przedszkoli. Oprócz Złotej Rybki stawiły się Leśne Ludki, Kubuś Puchatek,  Krasnal Hałabała, Gromadka Misia Uszatka, maluchy z Przedszkola Ekologicznego oraz Przedszkola nr 2. Wszystkie oczywiście zaprezentowały się w piosenkach śpiewanych po angielsku. Poza konkursem wystąpiła reprezentacja Zespołu Szkół Dual z Mikołowa z piosenką „Yellow Submarine”.

Organizując przegląd chcemy promować naukę języka angielskiego już od najmłodszych lat – mówi Barbara Tkocz z Zespołu Szkół Prywatnych Dual. Nasza szkoła jest szkołą dwujęzyczną, uczniowie uczą się języka angielskiego niejako przy okazji. Chcemy aby było to narzędzie codziennej komunikacji, a nie cel sam w sobie.

Podobnymi intencjami kierują się w przedszkolu im. Złotej Rybki przy ulicy Nowy Świat. – Dzieci, które wystąpiły w przeglądzie to sześcio- i siedmiolatki. Ponieważ angielskiego uczą się już praktycznie od trzech lat, mogły podejść do występu niejako "z marszu". Wybrałyśmy dobrze nam znaną i lubianą piosenkę, do której dodałyśmy tylko choreografię i rekwizyty – mówi Beata Tumidajewicz. Występ na dużej scenie MDK jest zawsze ogromnym przeżyciem, ale po raz pierwszy zajęliśmy pierwsze miejsce, więc emocje były niesamowite – dodaje.

Wszyscy mali uczestnicy przeglądu niezależnie od zajętego miejsca otrzymali nagrody. Przegląd należy uznać za udany, mikołowskie maluchy pokazały klasę. W przyszłym roku Szkoła DUAL planuje rozszerzyć formułę konkursu i do udziału zaprosić również uczniów klas I-III mikołowskich podstawówek. Jest szansa, że przegląd wejdzie na stałe do kalendarza mikołowskich wydarzeń artystycznych w kategorii „junior”.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search