Sport

15 sierpnia, godz. 15.33-16.09 // Najlepsi kolarze świata przejadą przez nasz powiat

W Łaziskach Górnych zostanie rozegrana ostatnia premia górska w tegorocznym Tour de Pologne.

Wyścigi kolarskie to jedna z najbardziej emocjonujących dyscyplin sportowych. Największą  frajdę sprawia bezpośrednie dopingowanie na trasie. W Polsce taka możliwość trafia się tylko raz w roku, przynajmniej jeśli chodzi o zawody z najwyższej półki. Do takich można zaliczyć Tour de Pologne. To jedna z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych imprez sportowych rozgrywanych w naszym kraju. Od 2011 roku zaliczana jest do UCI World Tour, czyli najważniejszych zawodów w kolarstwie szosowym na świecie. 130 krajów relacjonuje wyścig. W ubiegłych latach największa oglądalność podczas telewizyjnej transmisji sięgnęła  3,5 mln widzów.

To doskonała promocja nie tylko Polski, ale także poszczególnych miejscowości na trasie.

Najwięcej emocji budzi zawsze ostatni, rozstrzygający etap. W tym roku udział w tym widowisku będzie miał także powiat mikołowski. Siódmy etap o długości 145 km rozpocznie się w Zabrzu, a zakończy na krakowskich Błoniach. Start honorowy zaplanowano na  godz. 15 sprzed stadionu Górnika, a ostra rywalizacja rozpocznie się w kwadrans później na wysokości Koksowni Makoszowy. Organizatorzy wyścigu przygotowali symulację czasową całego etapu.

Zakładając, że kolarze pojadą z najbardziej prawdopodobną prędkością 43 km/h, o godz. 15.33 powinni zameldować się w powiecie mikołowskim.

Najpierw  przemkną przez Ornontowice ulicami Zwycięstwa i Orzeską. W Orzeszu pojadą ul. Gliwicką, a potem na rondzie skręcą w ul. św. Wawrzyńca, a dalej ul. Brada, która poprowadzi ich do Łazisk Górnych. To ważny moment w całym wyścigu. Na łaziskiej Bradzie, na wysokości 357 m.n.p. rozegrana zostanie ostatnia górska premia. Ta rywalizacja  zawsze jest ciekawa i być może punkty zdobyte u nas zdecydują o ostatecznej klasyfikacji najlepszych górali.  Dalej peleton pojedzie ulicami Orzeską,  św. Jana Pawła II,  św. Barbary i Wyrską. W Wyrach można kibicować kolarzom na ulicach: Łaziskiej, Pszczyńskiej i Głównej. Na koniec peleton pojawi się w  Mikołowie na ulicach Bielskiej i  Staropodleskiej, skąd opuści nasz powiat i  o godz. 16.09 minie rogatki Katowic.

  • 154 kolarzy
  • 22 ekipy
  • Zobaczymy zawodników, m.in. z  Belgi, Francji, Kazachstanu, Bahrajnu, Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, Izraela, Holandii, Hiszpanii, Austrii, Południowej Afryki, Rosji, Kanady, Nowej Zelandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Polski.

UWAGA!

Na trasie i w pobliżu przejazdu kolarzy należy spodziewać się utrudnień drogowych w godz. 14.30-16.30.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search