Sport

AKS w trzeciej rundzie

Previous Next

Miniony piłkarski weekend był weekendem pucharowym, jako że wiele zespołów powiatu mikołowskiego rozgrywało mecze Pucharu Polski edycji 2024 na szczeblu podokręgów. Spotkanie drugiej rundy grał AKS Mikołów, który w Rudzie Śląskiej pokonał Wawel Wirek i awansował do trzeciej rundy. Z kolei część zespołów grających w podokręgach Tychy i Zabrze rozgrywało spotkania pierwszej rundy.

Poniżej krótkie sprawozdania:

Podokręg Katowice

Wawel Wirek – AKS Mikołów 1:4 (0:0)

AKS: Szczepek – Pawełczyk, Przybylski, Wujec, Wasiak (65 Sopniewski), Furczyk, Sprus (85 Szyguła), Mrozik (46 Biernacki), Machulec, Miklosh (46 Pleśniak), Łoboda.

Trener: Adam Krzęciesa

Bramki: Furczyk 2, Sprus, Łoboda.

Grający o jeden poziom rozgrywkowy wyżej AKS był faworytem i jak na faworyta przystało, przeważał na boisku, ale w pierwszej odsłonie była to przysłowiowa chmura z małym deszczem. Przewaga w polu – owszem, strzały – też, bramek zero. Gospodarze też specjalnie nie zagrozili bramce Szczepka, może poza jednym groźnym strzałem, ale bez efektu.

W drugiej połowie mikołowianie zabrali się do solidniejszej roboty i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po kilku minutach okupowania strefy podbramkowej Wawelu, wreszcie udało się umieścić piłkę w bramce, a zrobił to bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Damian Furczyk. Niestety, radość z prowadzenia nie trwała długo, gdyż kilka minut później, za bezmyślny faul w polu bramkowym na atakującym napastniku gospodarzy, arbiter podyktował karnego, którego miejscowi zamienili na wyrównującego gola. Dojrzałość przyjezdnych nie podlegała jednak dyskusji. Szybko wrócili do swojego rytmu gry i ponownie objęli prowadzenie po „dobitce” Furczyka. Kolejne gole były kwestią czasu, choć w pewnym momencie gra się zaostrzyła i sędzia zaczął sięgać po żółte kartoniki. Trzeciego gola dla AKS-u strzelił Głową Nicolas Sprus, obniżając tym samym temperaturę wydarzeń na murawie, a kropkę nad „i” postawił tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Michał Łoboda. W trze3ciej rundzie Pucharu, na murawę po raz trzeci wybiegnie AKS!

Podokręg Tychy

UKS Warszowice - Polonia Łaziska Górne 0:9 (0:3)

Polonia Łaziska Górne: Topór (46 Stambuła) – Gersok (46 Kieś), Nowara, Terbalyan, Widuch, Fabisiak (60 Badura), Waśkiewicz, Uniejewski (46 Buchczik), Wróblewski, Staniucha, Polczyk.

Trener: Piotr Mrozek

Bramki: Wróblewski 3 – 49, 79 i 82 min., Staniucha 2 - 9 i 73 min., Uniejewski 2 – 13 i 42 min., Fabisiak – 54 min., Badura – 88 min.

Mecz do jednej bramki. O ile w pierwszej połowie gospodarze starali się stawiać opór, to w drugiej dominacja Polonii była niepodważalna.

LKS Gardawice – MKS Lędziny 3:3, karne 5:6

Stal Chełm Śląski – Fortuna Wyry 1:3

Bramki dla Fortuny: Wiesiołek 2, Oltman

Nadwiślan Góra – LKS Gardawice II

Mecz się nie odbył, gdyż zespół Gardawic nie stawił się na mecz

Podokręg Zabrze

Ruch Kozłów - Gwarek Ornontowice 0:10 (0:5)

Bramki: Boczar 3, Gajewski 2, Kasprzyk, Kowalik, Zdrzałek, Grzegorz, Ramirez Gonzalo.

Naprzód Żernica – Burza Borowa Wieś 1:6

Burza: Mieszczanin (46 Makowski) – Pietruszka, Szurma, Lein, Wiśniowski, Bogdanowicz, Rosół, Bogacz, Cwajna, Kinder, Blaszke. Na zmiany weszli: Przybyłka, Joszko, Powała, Solak, Kalika, Łebek.

Trener: Mateusz Karcz.

Bramki dla Burzy: Joszko 2, Blaszke, Lein, Cwajna, Powała

KS MOSiR Sparta Zabrze – Gwarek II Ornontowice 1:1 (1:0) (karne 3:1)

Bramki dla Gwarka: Kaczor; karne – Metelski

***

W minionym tygodniu oprócz meczów pucharowych, „nasze” drużyny rozegrały też kilka sparingów, uzyskując wyniki:

Polonia Łaziska – Sparta Katowice 1:3 (1:1)

Bramka dla Polonii: Załuski

GKS Tychy II – Gwarek Ornontowice 1:1

Bramka dla Gwarka: Majeranowski

Orzeł Mokre – Burza Borowa Wieś 2:5

Strażak Mikołów – Burza II Borowa Wieś 3:6

Wyzwolenie Chorzów – Kamionka Mikołów 5:1

Orzeł Mokre – Ogrodnik Cielmice 8:1

Bramki dla Orła: Książek 2, Spalony 2, Dymowski, Kiepura, Hejduk, Cioch.