Sport

Austriackie złoto Michała

Previous Next

Zdobyć mistrzostwo i zrobić to na obcej ziemi smakuje pięknie i liczy się podwójnie. W taki sposób można najkrócej opisać wyczyn jakiego w miniony weekend dokonał Michał Zając.

Mikołowski wojownik  wziął udział w rozgrywanych w Wiedniu Mistrzostwach Austrii WKF w Kickboxingu. Wystartował w kategorii senior – 75 kg w formule Low Kick. Zadanie nie było łatwe, gdyż jako przyjezdny zawodnik w drabinkach rozstawień trafił na najmocniejszych rywali. Atutem Michała było jednak dobre przygotowanie oraz wojowniczy charakter. Przeciwnicy nie zdołali się oprzeć się mocnym atakom mikołowianina. W walce ćwierćfinałowej pokonał Adela Corovica z klubu Ciberrucken. W półfinale zwyciężył Chasbulata Chadaev z Teamu IFT Steyr. W walce finałowej nie dał żadnych szans Beratowi Bogatekin również z Teamu IFT Steyr. Michał  przywiózł z Austrii  jeszcze jedno trofeum. W kategorii senior – 75 kg w formule Kick Light wywalczył brązowy medal. Mając przewagę przez cały przebieg walki półfinałowej został zdyskwalifikowany za zbyt mocne uderzenia.

Dodajmy, że  Michał na co dzień trenuje i przygotowuje  się do startów w Fight Club Team Knurów pod okiem trenera Grzegorza Sobierajskiego. Bardzo dobry występ w Austrii  zapewnił mu prawo do obrony pasa Mistrzowskiego na IV Charytatywnej Gali w Mikołowie, która planowana jest na 9 kwietnia 2022 roku. Sukces w Austrii  Michał zawdzięcza także Franky Flash Pawlakowi, legendarnemu mistrzowi w kickboxingu. Franky zaprosił Michała na turniej i stał w jego narożniku podczas zwycięskich walk. 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search