Sport

Będzie Piechniczek

Wójt Gminy Wyry wraz z Radą Sportu Gminy Wyry serdecznie zapraszają mieszkańców na otwarcie nowego terenu rekreacyjno - sportowego w Gostyni  przy ul. Rybnickiej 141 A (za Zespołem Szkół)  w dniu 27 września 2014 r. o godz. 16.00. Gość specjalny: Pan Antoni Piechniczek.

31 stycznia 2013r.  Gmina Wyry podpisała umowę o dofinansowanie projektu pn. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjno – sportowego w Gostyni przy ul. Rybnickiej poprzez budowę boiska wraz z infrastrukturą techniczną i zapleczem”.  (Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013 ). Od tego momentu można było rozpocząć prace związane z przygotowaniem dokumentacji przetargowej i wyborem wykonawcy, z którym podpisano umowę 29 października 2013r.

W ramach projektu powstało pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, które zostało wyposażone w bramki i piłkochwyty, 3 boiska do siatkówki plażowej, 5 urządzeń do ćwiczeń Fitness Outdoor, budynek socjalno – gospodarczy. Ponadto wykonane zostały: ogrodzenie, oświetlenie terenu (lampy typu LED pozwalające na rozgrywanie meczy nawet w godzinach nocnych), ciągi komunikacyjne, parking, płyta pod scenę wraz z odrębnym zasilaniem. Ustawiono także kosze, ławki, stojaki na rowery. W ramach odrębnej umowy zakupiona została scena mobilna.

Uroczyste otwarcie całego terenu zaplanowano na 27 września 2014 r. Od godziny 9.00 trwać będzie VIII Turniej Piłki Plażowej Siatkowej. Mecze finałowe odbędą się w godzinach popołudniowych, wtedy też zostanie rozegrany mecz piłki nożnej. Szczegółowe informacje na temat otwarcia zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.wyry.pl i plakatach.

Cały teren rekreacyjno – sportowy będzie ogólnodostępny od godz. 8.00 do zmierzchu. Z boiska do piłki nożnej, boisk do siatkówki plażowej oraz urządzeń do ćwiczeń będą mogli korzystać bezpłatnie wszyscy mieszkańcy Gminy Wyry. Boisko będzie służyło również SKS „Fortunie Wyry” do prowadzenia treningów i rozgrywania meczy ligowych.
 
Program otwarcia:
  9.00 – rozpoczęcie VIII Turnieju Piłki Plażowej Siatkowej
16.00 – uroczyste otwarcie nowego obiektu wraz z jego poświęceniem
17.00 – finały VIII Turnieju Piłki Plażowej Siatkowej
18.00 – mecz piłki nożnej
20.30 – koncert „Naira i przyjaciele”
 
Dodatkowo przewidziano:
- konsultacje fizjoterapeutyczne wraz z masażami
- ćwiczenia na zdrowy kręgosłup
- konsultacje z dietetykiem
- pokaz zumby
- dmuchańce dla dzieci
- stoisko gastronomiczne

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search