Sport

Bytomska górą

W sobotę sezon zakończyli trzecioligowcy. Zdegradowana już wcześniej Polonia Łaziska  zmierzyła się z liderem – Polonią Bytom i przegrała 0:3. Surowy dla Gwarka Ornontowice był lider w IV lidze, który pokonał podopiecznych trenera Galei 5:1. Na słowa uznania zasługuje Orzeł Mokre, który pokonał Tempo Paniówki 5:0 i jest to czwarte z rzędu zwycięstwo drużyny z Mokrego.

III liga
Polonia Łaziska - Polonia Bytom 0:3 (0:1)
Polonia Łaziska: Gieracz - Łęszczak, Gersok, Rybak, Suchecki, Widuch, Rączka (84 Mazurek), Wawrzyniak, Paszek (87 Botor), Czupryna (65 Tyszczak), Majsner (65 Łoboda)
Trener: Jan Żurek
Żółte kartki: Czupryna, Gersok
Polonia Bytom: Michalak - Trznadel, Broniewicz, Malec, Setlak, Grube (77 Krzemień), Mańkowski, Lachowski, Krysian (62 Michalik), Michalak, Zieliński (79 Cempa)
Trener: Jacek Trzeciak.
Bramki: Zieliński - 33 min., Broniewicz - 59 min., Walesa - 83 min.
Meczem z liderem i o stawkę pożegnali trzecią ligę piłkarze Polonii. O stawkę dla imienniczki z Bytomia, której tylko zwycięstwo zapewniało pierwsze miejsce w grupie i możliwość gry w barażach o wyższą klasę rozgrywek. Zwyciężył faworyt, ale Polonia z Łazisk wstydu nie przyniosła, bo choć przegrała 0:3, to zmusiła lidera do wysiłku i kilkakrotnie zagroziła jego bramce. Szkoda, że takiej dyspozycji jak dziś, nie zademonstrowała w kilku wcześniejszych meczach. Ale czasu cofnąć się nie da.

Przy okazji tego meczu, warto również powiedzieć o aspekcie organizacyjnym spotkania. Był to mecz o ogromną stawkę dla bytomian, dodatkowo zaliczany do tzw. "meczów podwyższonego ryzyka". Wiadomo, takie spotkania wywołują dodatkowe emocje, na stadion przyjeżdża zwiększona ilość kibiców, zjawia się spora ilość przedstawicieli mediów, potrzebne są dodatkowe służby ochrony. Nic zatem dziwnego, że organizatorzy boją się takich meczów jak ognia. Nie w Łaziskach. Działacze Polonii z organizacji takiego meczu w wykonaniu imienniczek wywiązali się na "piątkę”. Choć zgodnie z wymogami mogli wpuścić na stadion kilkudziesięciu kibiców drużyny przeciwnej, przygotowali dla nich kilkaset miejsc. W pełni zabezpieczonych przez ochronę, z możliwością podjechania autokarami pod sam stadion. Goście zostali ciepło przyjęci przez spikera, z podkreśleniem dobrej gry ich piłkarzy, były wydrukowane składy drużyn dla kibiców, dla dziennikarzy zorganizowano "biuro prasowe", dla działaczy strefę VIP, w trakcie meczu podawano informacje z innych stadionów. Stąd też mecz toczył się w sportowej atmosferze, ze zorganizowanym dopingiem dla drużyny bytomskiej, bez wulgaryzmów i nie sportowych gestów. Takie mecze mogą się podobać, a działacze Polonii Łaziska pokazali, że potrafią je organizować. Tak trzymać, inni mogą się od Was uczyć!

IV liga
LKS Bełk – Gwarek Ornontowice 5:1 (3:0)
Gwarek: Byczek – Rajca, Ferensztain, Tomecki (60 Niewiadomski), Niewiedział, Kasprzyk (50 Fraś), Staszowski (52 Zdrzałek), Horny, Bałuszyński (75 Sikora), Boczar, Sewerin.
Trener Damian Galeja.
Bramka dla Gwarka: Zdrzałek

V liga
Pogoń Imielin - AKS Mikołów 1:3 (0:1)
Bramki dla AKS-u: Brysz 2 i Marciniak.
Orzeł Mokre – Tempo Paniówki 5:0
Sokół Orzesze – LKS Nędza 0:1

Klasa „A”
AKS II Mikołów – FC Katowice II 2:1
Fortuna Wyry – Sokół Wola 2:5

Tadeusz Piątkowski

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search