Sport

Czas na ligę

Po krótkich, ale intensywnych przygotowaniach do rozgrywek, w nadchodzący weekend drużyny powiatu mikołowskiego zainaugurują sezon piłkarski 2015/2016. Niestety, mikołowska piłka straciła na jakości, gdyż z trzeciej ligi została zdegradowana Polonia Łaziska, a i liga okręgowa została okrojona, gdyż smutny los spadku dotknął Sokoła Orzesze. W tej sytuacji naszym kibicom pozostały emocje na poziomie czwartej i piątej ligi, gdzie będą grały po dwa zespoły oraz klasy "A" i "B".

Póki co, grę rozpoczną czwartoligowcy i "okręgówka". W czwartej lidze zarówno Polonia Łaziska, jak i Gwarek Ornontowice zagrają w jednej grupie, co sprawia, że będziemy mogli oglądać derby powiatu w tej klasie rozgrywek. Pierwsze 12 września w Łaziskach. Na co stać obie ekipy, trudno na dziś odpowiedzieć. I w Łaziskach i w Ornontowicach doszło do zmian na ławkach trenerskich, sporym przetasowaniom uległy też kadry zespołów. Jak nowo budowane drużyny będą funkcjonować - pokaże czas. Pozostaje mieć nadzieję, że Polonia i Gwarek powalczą o jak najwyższe lokaty w tabeli. A może i .....

W lidze okręgowej w tym sezonie powiatowych derbów nie będzie. AKS Mikołów będzie toczył rywalizację w grupie pierwszej, Orzeł Mokre - w drugiej. Tu również zmiany w zespołach (szkoleniowcy pozostają ci sami), więc na razie nie wiadomo jakie są realne siły drużyn. Sympatycy Orła oczekują gry przynajmniej na poziomie z poprzedniego sezonu, z kolei kibicom AKS-u marzy się coś więcej, niż walka o środkowe rejony tabeli i spokojny, ligowy byt. Jakby na to nie patrzeć, emocje zaczną się od soboty!

Tadeusz Piątkowski

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search