Sport

Czwarta liga na finiszu

Rozgrywki piłkarskie powoli zbliżają się do końca. Z drużyn powiatu mikołowskiego pierwsi na finiszu meldują się czwarto ligowcy, którzy w najbliższą sobotę rozegrają ostatnią kolejkę. Z trzech „naszych” drużyn spokojna jest tylko Polonia Łaziska, która po 31 kolejkach zajmuje siódme miejsce i nie musi się martwić o ligowy byt. Gwarek Ornontowice i AKS Mikołów tego spokoju nie mają, bo ich dorobek punktowy stuprocentowej pewności, że w przyszłym roku zagrają w tej samej klasie rozgrywkowej im nie daje.

Regulamin rozgrywek mówi: „Najlepsze drużyny w grupach I i II rozegrają mecze barażowe o awans do III ligi. Spadną zespoły z miejsc: 15, 16 i 17 oraz - w przypadku, gdy z III ligi nie spadnie żaden z zespołów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, drużyny z miejsc 14 rozegrają baraże o utrzymanie.”

Ornontowicki Gwarek plasuje się na 11 miejscu i ma na koncie 39 punktów. Czy jest to miejsce bezpieczne? Nie do końca. Ponieważ degradacja rybnickiego ROW-u jest prawie pewna, więc z czwartej ligi spadną cztery drużyny zajmujące 17, 16, 15 i 14 miejsce. Czternasty w tabeli, Śląsk Świętochłowice ma 37 punktów i gra na własnym boisku z liderem, rezerwami Rakowa Częstochowa. Jeśli wygra, będzie miał 40 punktów. Gwarek gra na własnym boisku z Unią Kosztowy i jeśli odniesie zwycięstwo, nic mu nie grozi, w przypadku remisu też nie, o ile w Siewierzu nie wygra Szczakowianka Jaworzno (i oczywiście Śląsk). Kombinacji sporo, ale by nerwowo nie szukać informacji z innych stadionów i liczyć punkty, ornontowiczanie po prostu muszą się „sprężyć” i wygrać.

W najtrudniejszej sytuacji znajduje się AKS Mikołów. Przed ostatnią kolejką zajmuje 15 miejsce w tabeli („spadkowe”) i jedzie na trudny teren do Zbrosławic, gdzie zmierzy się z szesnastą w tabeli Dramą. W Zbrosławicach punkty potraciły nie takie drużyny, więc łatwo nie będzie. Mikołowianie muszą się wnieść na wyżyny swoich możliwości, by mecz wygrać, co i tak nie gwarantuje utrzymania w lidze. By tak się stało, swoje mecze musiałyby przegrać drużyny plasujące się na wyższych miejscach w tabeli. Dopóki jednak piłka w grze, nikomu nie można odbierać szans i mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie, znów będziemy oglądać trzy zespoły z powiatu mikołowskiego.

Ostatnią kolejkę mikołowscy czwarto ligowcy rozegrają w najbliższą sobotę , 12 czerwca o godzinie 17.00.

W Łaziskach: Polonia – Ruch Radzionków

W Ornontowicach: Gwarek – Unia Kosztowy

W Zbrosławicach: Drama – AKS Mikołów

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search