Sport

Dobry start rudzkich pięściarzy

W Częstochowie odbyła się XVIII edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego. W turnieju starowało 70 zawodników z Ukrainy, Niemiec, Irlandii, Litwy, Austrii, Holandii i Polski. W tej grupie znaleźli się przedstawiciele rudzkiego UKS Śląsk, którzy wrócili „z tarczą”, przywożąc cztery medale: trzy złote i jeden srebrny.

Największą furorę zrobił Marcin Kowalczyk, który w finale 75 kilogramów kat. juniorów, pokonał Siergieja Skhaba z Ukrainy. Na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców stanęli również Konrad Gawron, który w wadze 48 kg młodzików pokonał Rayana Gbyla z Górnika Sosnowiec oraz Aleksander Smołka, po zwycięstwie w wadze 69 kg „młodzieżowców” nad Dominikiem Dublem (JKB Jawor Team Jaworzno). Medal srebrny przypadł Marcinowi Janickiemu, po porażce z Filipem Prysakiem z Częstochowy.

Po turnieju, trener Eugeniusz Sarota chwalił swoich podopiecznych za postawę, żałując jednocześnie, że mają tak mało okazji do prezentowania swoich umiejętności.
Tapi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search