Sport

Dołącz do Rawy Katowice – rekrutacja 31 stycznia!

Przed baseballistami Rawy Katowice kolejny pracowity sezon i jak co roku w czasie okresu zimowego przeprowadzona zostanie rekrutacja do drużyny. Podobnie jak w ubiegłych latach do katowickiego zespołu dołączyć będą mogli zarówno mężczyźni jak i kobiety, którzy będą mogli sprawdzić się w sekcji baseballowej i softballowej.

Termin rekrutacji zaplanowano na 31 stycznia. Zawodnicy Rawy Katowice już po raz trzeci wystartują w rozgrywkach 1 Ligi baseballu. Jeśli chcesz zaznać smaku rywalizacji, poczuć sportową atmosferę na treningach i boisku, razem z katowickim baseballistami walczyć o awans do Ekstraligi i przeżyć niezapomnianą przygodę, to właśnie na Ciebie czeka Rawa Katowice. Treningi przeprowadzane pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej, rywalizacja w spotkaniach 1 Ligi, Pucharu Polski oraz Śląskiej Ligi Baseballu, czyli ponad dwadzieścia spotkań w sezonie, a także zgrupowania sportowe, to wszystko czeka w tym sezonie śmiałków którzy dostaną się do zespołu. Szansa nadarza się już 31stycznia, kiedy to w czasie rekrutacji zostaną wyłonieni przyszli zawodnicy, którzy wstąpią w szeregi katowickich baseballistów.

- Rekrutacja to najlepsza szansa do poznania niesamowitej dyscypliny sportowej, jaką jest baseball. Na pozór egzotyczny sport, który uprawiany jest w prawie każdym kraju na świecie. Ten sport przyciąga wyjątkowością, której częścią jest niewątpliwie satysfakcja po soczystym odbiciu piłki daleko w boisko. To i dużo więcej mamy Wam do zaoferowanie drodzy Rekruci. Nie wahaj się, tylko przyjdź. Sprawdź swoje predyspozycje do bycia baseballistą. Na rekrutacji będziesz miał szansę poznać nas oraz przekonać się osobiście jak gra się w baseball. Zapraszam, może to Ty będziesz w historycznej dziewiątce z Katowic, która po raz pierwszy wywalczy awans do Ekstraligi Baseballu” – trener pierwszej drużyny Rawy Katowice, Michał Glumiński.

Styczniowa rekrutacja to także szansa dla wszystkich dziewczyn, które chciałyby spróbować swoich sił w softballu. Przed reaktywowaną w 2013 roku sekcją przełomowy sezon. Drużyna, którą do tej pory prowadził Robert Hoffman ma nowego trenera, a został nim Paweł Szczęsny. Szkoleniowiec niedawno uczestniczył w kursie trenerskim, który odbył w Czechach.

-“Zapraszam wszystkie chętne dziewczyny, które chciałyby spróbować czegoś nowego i stworzyć w Katowicach drużynę softballową z prawdziwego zdarzenia. Jedyne wymagania, jakie stawiamy przyszłym zawodniczkom to chęci i zaangażowanie. Klub zapewnia potrzebny sprzęt, a treningi są przeprowadzane w miłej, swobodnej atmosferze. Przewidujemy udział w meczach sparingowych z okolicznymi drużynami, a w przyszłości start w Pucharze Polski. Dodatkową atrakcją będą organizowane wzorem lat poprzednich mecze slowpitch wraz z sekcją męską” – zachęca trener Paweł Szczęsny.

Wszystkich chętnych do gry w Rawie Katowice zapraszamy w niedzielę 31 stycznia do sali gimnastycznej przy katowickim Spodku. Nabór do drużyny baseballowej rozpocznie się równo o 12.00, a przyszłe softballistki do rekrutacji przystąpią o 14.00. Do wzięcia udziału w rekrutacji konieczny jest strój sportowy (koniecznie obuwie na płaskiej podeszwie). Zapraszamy!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search