Sport

Dwa razy derby

Previous Next

Sobota i niedziela na boiskach piłkarskich powiatu mikołowskiego upłynęła pod znakiem derbów: w czwartej lidze oraz w klasie „A”. W czwartej lidze po ciekawym meczu Polonia Łaziska pokonała Gwarka Ornontowice 3:1, a w klasie „A” rezerwy AKS-u wygrały ze Strażakiem Mikołów również 3:1.

W lidze okręgowej kolejna porażka AKS-u Mikołów i powrót na fotel lidera Orła Mokre.

W klasie „A” poza wspomnianymi derbami dobra passa rezerw Gwarka i Kamionki, która nie przegrała jeszcze meczu. Bardzo słabo spisuje się LKS Gardawice.

IV liga
Polonia Łaziska - Gwarek Ornontowice 3:1 (2:1)
Polonia: Franke - Gersok, Króliczek, Fabian (71 Dubaniewicz), Kruk, Kaczmarczyk, Mazurek, Rączka, Wawoczny, Węglarz, Paszek (71 Tyszczak).
Trenerzy: Michał Majsner, Marek Mazur.
Bramki: Króliczek 2 - 32 i 37 min., Kaczmarczyk - 90 min.
Żółte kartki: Węglarz.
Gwarek: Nowak - Rajca, Niewiadomski, Poloczek, Korzeniowski, Ferensztain (68 Oleksy), Boczar, Foszmańczyk (68 Sikora), Niewiedział (82 Sewerin), Zdrzałek, Kasprzyk.
Trener: Jarosław Bryś
Bramka: Niewiedział - 42 min.
Żółte kartki: Poloczek.
Derby, to coś więcej, niż zwykły mecz, nawet o dużą stawkę. Tutaj dochodzą do głosu dodatkowe emocje związane z lokalnym patriotyzmem, chęcią pokazania rywalowi z tej samej społeczności, że to my jesteśmy górą. I nieważne czy ta lokalna rywalizacja dotyczy regionu, wielkiego miasta, czy też niewielkiej gminy. Dla kibiców powiatu mikołowskiego wydarzeniami piłkarskiej jesieni były czwartoligowe derby powiatu pomiędzy Polonią Łaziska i Gwarkiem Ornontowice. 230 kibiców na pewno się nie zawiodło. Było sporo walki, było wiele sytuacji bramkowych, były też i przestoje w grze, ale co najważniejsze, były też bramki. Jedną strzelił Gwarek, trzy - Polonia i ona jesienią może tytułować się Mistrzem Powiatu.

V liga
Pogoń Imielin - AKS Mikołów 2:1 (0:1)
Bramka dla AKS-u: Prus.
Jastrząb Bielszowice – Orzeł Mokre 0:7
Bramki: Kamieński 4, Pisarek, Wróblewski, Mnocha.

Klasa „A”
AKS II Mikołów – Strażak Mikołów 3:1
Stadion Śląski – Kamionka Mikołów 3:3
LKS Rudołowice – Fortuna Wyry 4:0
LKS Studzienice – Sokół Orzesze 8:4
Iskra II Pszczyna – LKS Gardawice 4:0
Gwarek II Ornontowice – Naprzód II Żernica 3:1
Tapi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search