Sport

Dzielni w swym wysiłku

- Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku – to rota przysięgi, którą ślubowali uczestnicy Śląskiego Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, którzy  rywalizowali w hali MOSiR w Łaziskach Górnych. Impreza odbyła się po raz 30, zaś jej oficjalnego otwarcia dokonali burmistrz Łazisk Górnych Aleksander Wyra oraz wójt Wyr Barbara Prasoł.

 

W tegorocznej imprezie rywalizowali zawodnicy z klubów olimpiad specjalnych z Żor: Niezłomni i Koniczynka, Halembianka z Rudy Śląskiej, Promyk z Rybnika, Gwiazdki z Katowic, Chabry z Wodzisławia Śląskiego, Komety z Zabrza, Sosenki z Sośnicowic, Huragan i Animusz z Raciborza oraz gospodarze imprezy Pogromcy z Wyr. Zanim jednak sportowcy przystąpili do współzawodnictwa odbyła się prezentacja poszczególnych ekip oraz ceremonia złożenia ślubowania i wciągnięcia na maszt flagi olimpiad specjalnych.

 

Po ceremonii otwarcia rozpoczęła się rywalizacja, w której zawodnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością, ale również odwagą i determinacją. Uczestnikom przez cały czas towarzyszyli nie tylko opiekunowie z ich macierzystych placówek, lecz również wolontariusze, którymi byli licealiści z mikołowskiej Miarki, uczniowie SP 1 oraz szkoły w Wyrach.

 

Władze powiatu mikołowskiego reprezentowali wicestarosta Tadeusz Marszolik, członek Zarządu Powiatu Grażyna Nazar, radni Iwona Giejdel i Tomasz Macha oraz Iwona Smorz, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu.

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search