Sport

Europejski Puchar dla amatorów

W sobotni wieczór kibice piłkarscy emocjonowali się finałem Ligi Mistrzów. Zarówno te rozgrywki, jak i Liga Europejska wywołują ogromne zainteresowanie na całym kontynencie i nie tylko. Grają tam najlepsze drużyny profesjonalne, prezentując najwyższy poziom futbolu. Nic zatem dziwnego, że zainteresowanie nimi jest tak ogromne.

Niewielu jednak wie, że w europejskich pucharach rywalizują także amatorzy. Te rozgrywki, to Puchar Regionów UEFA. Pierwszy raz odbył się w latach 1998/1999 i od tego czasu finał rozgrywany jest co dwa lata. W roku 2007 tryumfatorem tych rozgrywek był okręg Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

W rozgrywkach UEFA Regions’ Cup mogą startować zawodnicy grający w klasach rozgrywkowych od trzeciej ligi w dół. W Polsce reprezentacje okręgów rozpoczynają rywalizację w grupach identycznych jak strefy III ligi. Pierwszy mecz na szczeblu regionu rozegrają drużyny Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w najbliższy wtorek, 9 czerwca na Stadionie Miejskim w Łaziskach przy ulicy Sportowej 3 o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search