Sport

Europuchar dla gospodyń

Previous Next

Siatkówka pań zdobywa w Łaziskach coraz większą popularność. A to za sprawą siatkarek Polonii, które z dobrej strony pokazały się w turnieju kwalifikacyjnym o drugą ligę.

Siatkarską młodzież z Łazisk można było obejrzeć w hali MOSiR przy ulicy Ogrodowej w sobotę, 23 maja podczas Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Jana Olbrychta, Posła do Parlamentu Europejskiego, w którym wystartowało sześć drużyn: "Gotowe na wszystko" Warszawa, Silesia Volley Chorzów, "Góralki" Nowy Targ, AZS Katowice, "Lwice" Gliwice oraz gospodynie - Polonia. Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach systemem "każdy z każdym", czyli każda drużyna musiała rozegrać pięć meczów. Grano do dwóch wygranych setów, ale trzy spotkania rozstrzygnięto w tie breaku. Klasą dla siebie były gospodynie, które wygrały wszystkie mecze po 2:0. Z Warszawą 25:12; 25:11; z Silesią Volley 25:18, 26:24; z "Góralkami" Nowy Targ 25:15, 25:18, z "Lwicami" Gliwice 25:17; 2513 oraz z AZS-em Katowice 25:17; 25:23. Dało to gospodyniom zwycięstwo w turnieju. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Silesia Volley Chorzów, AZS Katowice, "Góralki" Nowy Targ, "Lwice" Gliwice i Gotowe na wszystko" Warszawa.

Zwycięzczynie turnieju, Polonia wywalczyły Puchar eurodeputowanego Jana Olbrychta w składzie: Angeliha Bruderek, Weronika Grząślewicz, Karolina Bereza, Zofia Stwarska, Sabina Bogacz, Daria Włoka, Dorota Rusek, Agnieszka Pilarska, Martyna Kasperek, Róża Śnieżek i Joanna Komorek. Trenerem zwycięskiego zespołu jest Sławomir Rubin.

Tadeusz Piątkowski

Więcej w papierowym wydaniu „Naszej Gazety”

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search