Sport

Góra i dół na piątkę

Piłkarze czwartej i piątej ligi, oraz klas „A” i „B” rozegrali weekendową kolejkę ligową. Najlepiej spisały się drużyny czwartej ligi oraz klasy „B”, gdyż nie przegrały żadnego spotkania. Teamy ze środka tej grupy, czyli te z ligi okręgowej i klasy „B” wypadły dużo gorzej, gdyż zwycięstwa odniosły tylko Strażak Mikołów oraz rezerwy Gwarka Ornontowice.

Spójnia Landek – Gwarek Ornontowice 1:2 (0:2)
Gwarek: Kojdecki – Wojtoń, Tomecki (80 Wandzik), Herrmann, Wilk, Boczar (90 Saliński), Niewiedział, Kasprzyk (88 Oleksy), Zaborowski, Zdrzałek (85 Lewansowski).
Trener: Wojciech Osyra
Bramki dla Gwarka: Kasprzyk – 7 min., Zdrzałek – 38 min.
Po perfekcyjnie wykonanym rzucie wolnym przez Tomasza Kasprzyka, Gwarek objął prowadzenie. Pół godziny później ornontowiczanie przeprowadzili kontrę, po której Jakub Zdrzałek podwyższył na 2:0 i z taką przewagą goście zeszli do szatni. W drugiej części gry pilnowali wyniku, i choć stracili gola, to do domu wrócili z pełną pulą.

IV liga
Polonia Łaziska - Wilki Wilcza 1:0 (0:0)
Polonia: Franke - Łęszczak, Mazur, Skorupa, Dubaniewicz, Drabik (80 Strzoda), Wójcik, Smyla (69 Korcz), Badura, Mazurek, Gielza.
Trenerzy: Marek Mazur. Michał Majsner
Bramka: Badura - 60 min.
Na półmetku rundy jesiennej Polonia odniosła piąte zwycięstwo ligowe z rzędu. W najskromniejszych rozmiarach, ale dopisała do konta posiadania trzy punkty i ma już tylko jedno „oczko” straty do lidera.

Orzeł Mokre – Drzewiarz Jasienica 0:0
Po zapaści i kilku przegranych meczach, Orzeł odzyskał równowagę. Jeszcze nie na miarę zwycięstw, ale drugi remis z rzędu, tym razem nad liderem, ma swoją wagę. Kibice czekają na komplet punktów.

V liga
Sparta Katowice – AKS Mikołów 1:0

Klasa „A”
Hetman Katowice – Strażak Mikołów 0:6
Górnik 09 Mysłowice – AKS II Mikołów 5:2
Sokół Wola – Sokół Orzesze 3:0
LKS Rudołtowice – Fortuna Wyry 2:1
LKS Gardawice – Siódemka Tychy 2:3
Naprzód Żernica – Gwarek II Ornontowice 1:3

Klasa „B”
Naprzód II Bytom – Kamionka Mikołów 1:3
Polonia II Łaziska – Polonia Międzyrzecze 3:1
LKS Woszczyce – Unia Bieruń Stary 5:4
Start Sierakowice – Burza Borowa Wieś 0:1
LKS Bujaków – Leśnik Łącza 10:0

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search