Sport

Gratka dla kibiców motoryzacji

Od 9 do 11 września rozegrany zostanie Rajd Śląska 2022, będący rundą mistrzostw Polski (RSMP oraz Motul HRSMP), mistrzostw Śląska (RSMŚl.), Rajdowych Mistrzostw Południa (RMP) oraz historycznego FIA CEZ.

Impreza przez wiele lat wiodła drogami naszego powiatu. Jej fanem jest także mikołowski automobilista, Sebastian Bojdoł, który w tym roku niestety nie startuje, ale zaangażowany jest
w organizację rajdu. Trzy dni rajdowej rywalizacji i 12 odcinków specjalnych powinno być gratką dla kibiców imprez motoryzacyjnych. W Rajdzie Śląska zobaczymy najszybsze i najnowocześniejsze rajdówki oraz legendarne samochody historyczne (Audi Quattro, Ford Sierra RS Cosworth 4x4, Datsun 240Z, FSO Polonez czy też... Trabant 601), na których wystartuje ponad setka rajdowych załóg. Najbardziej widowiskowe „smaczki” będzie można zobaczyć na zamkniętych odcinkach w miejscowościach Bestwina, Kiczyce, Jastrzębie-Zdrój, Siewierz, Pilica i Łany Wielkie. Będzie na co popatrzeć. Zapraszamy razem z Sebastianem Bojdołem!

Tapi

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search