Sport

III Mistrzostwa Świata w Kong Sao już w weekend.

Previous Next

Kong Sao definiowane jest jako „wolna walka”, rodzaj sparingu z zastosowaniem dowolnej techniki w pół dystansie, stójce, zwarciu i parterze. Główny nacisk położony jest na walkę wręcz z wieloma przeciwnikami. System ten wykorzystywany jest w szkoleniu służb mundurowych, a także w różnego rodzaju szkoleniach samoobrony.

Dzięki wykorzystaniu różnorodnych technik jest to system rozwijający dynamikę, zwinność i gibkość. Podczas treningów adepci uczą się nie tylko walki wręcz, ale również walki z zastosowaniem różnego rodzaju broni. Kong Sao to system, który uczy zachowania się wobec agresywnych przeciwników.

Osoby chcące poznać m.in. te dyscyplinę sportu mogą to zrobić już w sobotę i w niedzielę w hali mikołowskiego MOSiRu. Oprócz walk w formule Kong sao kibice będą mogli emocjonować się walkami w innych formułach takich jak Kata, Kata z bronią, Kata synchroniczne, Semi Contact, Grapling, Kong Sao Mix Kumite oraz Kong Sao Open Combat. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej http://www.kongsao.pl/ Wstęp na zawody bezpłatny. Początek zawodów w sobotę o godzinie 9.00

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search