Sport

Im wyżej, tym gorzej

Nie był to udany weekend dla drużyn powiatu mikołowskiego. W rozegranych 13 meczach od czwartej ligi do klasy „B” (w dwóch przypadkach były to „derby powiatu”), nasze drużyny zdobyły 19 punktów, wygrywając pięć spotkań i cztery remisując. Generalnie można powiedzieć, że „im wyżej, tym gorzej”, gdyż najlepiej spisały się zespoły z najniższych klas rozgrywkowych.

W czwartej i piątej lidze „sukcesy”, to remisy Polonii i AKS-u Mikołów. Po porażce Gwarka ze Spójnią Landek, pracę stracił trener Jarosław Bryś.

IV liga
Polonia - ROW II Rybnik 2:2 (1:2)
Polonia: Franke - Gersok, Mazur, Frankowski, Skorupa (46 Strzoda), Kruk, Wawoczny, Oltman (46 Kaczmarczyk), Badura (74 Tyszczak), Mazurek, Leszczyński (65 Korcz).
Trenerzy: Marek Mazur, Michał Majsner.
Bramki: Mazurek - 31 min., Kaczmarczyk - 90 min.
Piłkarzom Polonii runda wiosenna idzie jak „po grudzie”. Po porażkach w dwóch pierwszych kolejkach „piłkarskiej wiosny”, widmo trzeciej zaglądało im w oczy w meczu z ostatnią drużyną w tabeli – rezerwami ROW-u Rybnik. Przegrywali bowiem do ostatniej minuty meczu i kiedy wydawało się, ze nic ich nie uchroni od porażki, w ostatniej akcji meczu Kaczmarczyk zdobył wyrównującego gola, „wyszarpując” pierwszy punkt w tej rundzie.

Gwarek Ornontowice – Spójnia Landek 0:2 (0:1)
Gwarek: Płoskonka – Grzyb (68 Sewerin), Rajca, Poloczek (46 Drapała), Korzeniowsk, Ferensztain, Boczar, Kasprzyk, Stebel (68 Łoboda), Zdrzałek, Niewiedział.
Trener: Jarosław Bryś
Po prostych błędach Gwarek przegrywał 0:2 i dopiero wtedy zaczął grać, chcą uniknąć kompromitacji i odrobić straty. Niestety, nie zawsze „chcieć”, oznacza – „móc”. Pomimo wypracowanych sytuacji bramkowych, ornontowiczanie gola nie strzelili i zeszli z murawy w roli pokonanych. Po meczu do dymisji podał się trener Jarosław Bryś i dymisja ta została przyjęta.

V liga
AKS Mikołów – Podlesianka Katowice 0:0
Rymer Rybnik – Orzeł Mokre 3:1 (2:0)
Bramka dla Orła: Świętek

Klasa „A”
Strażak Mikołów – UKS Szopienice 4:1
Fortuna Wyry – Sokół Orzesze 2:1
AKS II Mikołów – Kolejarz Katowice 1:1
Urania II Ruda Śląska – Kamionka Mikołów 4:1
LKS Wisła Wielka – LKS Gardawice 2:1
Gwarek II Ornontowice – Młodość Rudno 3:3

Klasa „B”
Polonia II Łaziska – LKS Woszczyce 1:0
Pogoń Zamęcice – Burza Borowa Wieś 0:1
KS Bojków – LKS Bujaków 0:3 (wo)

 

 

 

Śledź nas

Social & newsletter

Logo stopka

© 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search